Skocz do zawartości

Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu slychac pukanie


weeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zauwazylem ze podczas dodawania i odejmowania gazu nawet lekko na 1,2,3 biegu slychac pukniecia (pojedyncze) tylko przy dodaniu lub odjeciu gazu nie wiem czy dochodza z tylu czy ze srodka. Co to moze byc podejrzewam ze cos z przeniesieniem napedu, ale co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, ja stawiam na elementy metalowo gumowe tylnej belki. na 99,9%. na tym rysunku jeśli dobrze rozpoznaję to nr 3:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1131&mospid=47257&btnr=33_0211&hg=33&fg=30

 

to takie klik-klik jakby, tak? jak się puści gaz na biegu? bo jak tak to raczej to.

 

a jeszcze dopisze: temat był, sam odpisywałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaglądałeś już pod samochód ?

Tam jest wiele elementów które mogły się po latach eksploatacji poluzować

--układ wydechowy

- układ przeniesienia napędu i smarowania (skrzynia)

 

pod samochod zagladalem wszystko wyglada ok, ale tak jak pisze ujawnia sie to tylko podczas jazdy i dodaniu gazu

 

 

ee tam, ja stawiam na elementy metalowo gumowe tylnej belki. na 99,9%. na tym rysunku jeśli dobrze rozpoznaję to nr 3:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1131&mospid=47257&btnr=33_0211&hg=33&fg=30

 

to takie klik-klik jakby, tak? jak się puści gaz na biegu? bo jak tak to raczej to.

 

a jeszcze dopisze: temat był, sam odpisywałem. :wink:

 

Tak dokladnie takie klik pojedyncze przy dodawaniu i odejmowaniu gazu a z drugiej strony jak ciezko znalesc cos poprzez ta wyszukiwarke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.

odswierze temat gdyz u mnie tez sie dzieja podobne rzeczy. gdy na przyklad powoli ruszam lub na przyklad wykrecam gdzies, gdzie wrzucam pierwszy bieg i wsteczny slychac klikniecia. tak jakby gdzies byly jakies luzy. i to sie dzieje przy ruszaniu badz gdy wcisne sprzeglo podczas wolnej jazdy. tocze sie wlasciwie i wciskam sprzeglo i slychac "klik"...jezdze tak juz od dluzszego czasu i wkurza mnie to niemilosiernie...

kwestia podobne lecz u mnie tez to sie dzieje jak wciskam sprzeglo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcialem rowniez wczesniej ten temat poruszyc ale juz mechanicy zdiagnozowali mi miejsca "puknieć". Tak jak wczesniej kolega napisal - najprawdopodobniej wyrobil sie element stalowo-gumowy / poduszka pod mostem.

W mojej e46 mam dokladnie ten sam objaw- podczas przyspieszania i puszczenia gazu slychac stlumione uderzenie (tak jakby puknac gumowym mlotkiem w cos twardego) Czasem podczas postoju i wrzucaniu biegu pierwszego lub wstecznego slychac to samo.

Z tego co mechanicy ogladali -w e46 bedzie duzy problem aby to wymienic, gdyz jest to mocno zabudowane innymi elementami.

Czy ktos wymienial juz ten element i wie jak najszybciej to zrobic??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam

objawy takie przy dodawaniu gazu i odejmowaniu, oraz przy wcisnieciu sprzegla swiadcza takze (tak jak u mnie bylo) o zerwaniu łącznika skrzyni z początkiem wału http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=26_0188&hg=26&fg=10

 

w linku numer 2 na rysunku

jest to część amortuzująca, gumowa, w której jest zatopione tworzywo jakieś tam i metalowe tuleje (u mnie 6), 3 śruby od skrzyni i 3 od wału do skręcenia. pada głównie od ostrego ruszania, ja zerwałem wszystkie naraz przy ruszaniu na naszych wspaniałych drogach, aż silnik zgasł..

serwis ok 350, kupiłem używke z dobrego żródła za 100 i po kłopocie.

 

530d na biegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.