Skocz do zawartości

UWAGA!!! BMW e60 530i 2004r. WBANA31070B164494


Rekomendowane odpowiedzi

Link do ogłoszenia, jakby był nieaktualny to mam zapisany

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-e60-530i-m54b30-mega-doinwestowana-nie-od-handlarza-ID6BUbAK.html#d78fbc55c4


Opis sprzedawcy w ogłoszeniu:


"Mam do sprzedania moją ukochaną BMW E60 530i. Niestety musze ją sprzedać z powodów finansowych plus mam na oku inny samochód. W BMW zainwestowałem bardzo dużo, zawsze wszystko na czas robione, nie robię trzody i zawsze robię na oryginalnych częściach lub najwyższej jakości zamiennikach, długo by opowiadać, jeśli jesteś zainteresowany sprawdzonym samochodem, w którego nie będzie trzeba wkładać tysięcy złotych, to jest to samochód dla Ciebie. Gdybym nie musiał to na pewno bym jej nie sprzedał.


2004 rok ~260k przebiegu, koła zimowe 16 letnie 19 nowe opony, nowe hamulce przód (klocki ceramiczne, tarcze zimmerman - nie biją), nowe amortyzatory, nowa odma, nowe czujniki ABS, filtr powietrza KN

Silnik po swapie z 2.2 na 3.0 231km 300nm

Skrzynia biegów automatyczna w pełni zregenerowana, mam fakturę na 7000 zł za regeneracje


Z wyposażenia

Customowy wydech, popcorn z wydechu (brzmi cudownie)

Bananowe skóry, podgrzewane fotele w pełni elektryczne z masażami

Head up display

Uchwyty na kubki

PDC

Tempomat

Roleta elektryczna tylnej szyby

Rolety boczne

Klapa bagażnika elektrycznie otwierana

Duża navi


Do felg 19" dorzucam gratis dodatkową piąta felgę, w stanie idealnym, nie używana

Dorzucam kierownice elektrycznie podgrzewaną sportową do założenia (włącznie z taśmą kierownicy i wszystkimi potrzebnymi rzeczami - około 900zl)"


W rozmowie wstępnej ze sprzedawcą, zostałem zapewniony o idealnym stanie autka, bez wypadkowości (jedynie małe zdarzenie parkingowe, gdzie ktoś cofał i zatrzymał się w prawych tylnych drzwiach pasażera), , że autko jest doinwestowane , wszystko robione u specjalisty od BMW na ori częściach ewentualnie najlepszych zamiennikach, silnik , skrzynia , most bez wycieków-suchutkie wszystko, ze był wymieniany czujnik poziomowania xenonów, że fotele komfortowe z elektryczną regulacją, łamane, podgrzewane i z wentylacją.


Po tej rozmowie skontaktowałem się z użytkownikiem tego forum Szymon-o i poprosiłem go o pomoc przy oględzinach przed zakupowych tego auta, a przy okazji sprawdziłem po numerze VIN. z raportu wyszło, że w lutym 2017r był wpis na szkodę 7000-10000 EUR. Gdy zapytałem sprzedawce co wie w tym temacie odpisał mi dokładnie to "A to niestety szkoda sprzed kupna auta przeze mnie. Nic nie mam ze zdjęć ......... Domyślam się , że uderzony był lekko tył, bo są lampy nieoryginalne, są dobrej jakości zamienniki depa więc pewnie Niemcy wymieniali na to."

Pozostało mi czekać na raport kolegi Szymon-o. A z raportu tak wygląda owa "doinwestowana" e60 o której mowa.


O tym "zapomniał?" poinformować mnie sprzedawca podczas rozmowy:


- pozostałości po LPG


pokytpbPj


po1dyb23j


pldq5ocEj


- lampach do regeneracji


poyV4AZyj


pnOmGGK4j


- przedniej szybie do wymiany


plnIbYnXj


- pourywanych roletach bocznych


pl9cdCEmj


polX5ZPjj


- wodzie w luku na akumulator


pl5C2PZUj


plzxVltNj


- o połamanych, odklejonych, popękanych plastikach i dziurawych uszczelkach


pl9KaUJhj


po1kiCLuj


pllFMkfFj


poA9IngIj


po5YY1ioj


poMRUSEuj


pnDrEKh4j


poXZVWg8j


- zle spasowanych elementach i brakujących osłon


plKCV8iQj


pnZzS9lhj


pnvFQYzaj


plUFvHSVj


po8JVNqWj



Natomiast o tym zostałem poinformowany :norty:


- czujnik poziomowania xenonów został wymieniony na nowy


plbCVHnpj


po83NqIoj


- silnik jest suchy bez jakiegokolwiek wycieku


pnioSUH1j


- fotele są komforty, elektrycznie regulowane, łamane, podgrzewane i wentylowane


poGDPZvij


plX1ZX2Hj


pnLLOcQgj


Jak i o tym mnie poinformował sprzedawca , że auto jest zadbane i doinwestowane!!!


Teraz kilka mankamentów tego "doinwestowanego" auta


- tylna szyba jest zabezpieczona silikonem lub kitem, a uszczelki prawie nie ma :lol:


plGY4NBEj


pnXggCIzj


plMGNmUDj


plwWsliUj


- wydech


pnv0nLR8j


pl8vX0wNj


- elementy zawieszenia


pnz4PTRmj


plojaQQ5j


poaR9s5lj


pnsjzZuij


plSEJ5UHj


pnWWuJxij



- elementy elektryki


pnREyzchj


ple2EgMkj


- dziwne spawy


pomdKSc5j


Teraz kilka zrzutów z diagnostyki


pnfiorNQp


pozqmHOnp


plEwDhBup


plhmxSgdp


plwdoqtMp


Na koniec dodam, że informowałem sprzedającego, że kolega który przyjedzie sprawdzać auto jest bardzo skrupulatny i szczegółowy podczas oględzin wraz z diagnozą komputerową. Sprzedający zapewniał , że nie ma nic do ukrycia i jest pewny swojego auta. Mówił też, że nie zamierza sprzedać auta poniżej 30.000 zł. Więc jeśli ktokolwiek szuka e60 i trafił na ten egzemplarz, to mam nadzieję, że ten opis pomoże ewentualnie potencjalnemu nabywcy tego "doinwestowanego i zadbanego" auta, podjąć właściwą decyzję.


A ja dziękuję bardzo szymon-o ze profesjonalne podejście do tematu i fachowości w wykonaniu oględzin. Polecam tego kolegę każdemu, kto szuka fachowca w oględzinach przed zakupowych, niezależnie od miejsca zamieszkania. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam powyższą wypowiedź :wink: zdjęcia w ogłoszeniu bardzo ciekawe :D

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.