Skocz do zawartości

Z4 E85 Selektywne otwieranie drzwi


darek63

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy macie tak samo w swoich Z4,ale u mnie jest zakodowane selektywne otwieranie drzwi, tak że jedno kiknięcie pilota otwiera drzwi kierowcy a drugie otwiera drzwi pasażera. Z przycisku koło ręcznego zamykają się i otwierają obydwa naraz. Da się zakodować GM5 żeby jednym kliknięciem pilota otwierał obydwa drzwi ?. Jeśli wie ktoś co ustawić ncs - em to poproszę info która to opcja / e przekodować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest

 

Teraz wiem że u Ciebie też tak jest.

 

i tak ma być.

 

W E46 przy GM5 chyba mogą to przekodować. W E60 w idrive moge sobie wybrac jak się mają drzwi otwierać. Dlaczego więc tak ma być ?. Jest w Z4 jakiś konkretny cel takiego selektywnego otwierania ?.

 

Nie da się przekodować.

 

No właśnie nie trafiłem na jakieś info odnośnie E85 dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie mam pojęcia, może ze względów bezpieczeństwa, ale w instrukcji obsługi jest: „naciśnij guzik raz, zostaną otwarte drzwi kierowcy i zamek osłony wlewu paliwa, naciśnij ponownie, a otworzysz cały pojazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informacje że da się przekodować selektywne otwieranie.


34 i 35 pozycje z tej listy o tym są


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M4MXMb5HOa2trZIJOvNHkyaILjZcgIa6lVH8-lE1wzc/edit#gid=0


Tyle że trzeba do tego użyć SSS Progman. A to jest już dla mnie zagadka, bo nigdy tego softu na oczy nie widziałem nawet :).


Edit 1


carly też to zrobi i ma naprawdę full opcji kodowania


http://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/


zakładka Opening


Secondary unlock


Edit 2


Odczytałem swój GM5 i poszukałem tej funkcji w pliku *.trc. Okazuje się że jest ta opcja również dostępna w NCS, tyle że nigdzie nie opisana. Więc teoria "nie da się" jest błędna. Da się.


DORR_unlocking.png


Jak widać u mnie jest to na nicht_activ. Natomiast dostępne opcje zmian parametru :


FUNKTIONTUERSCHLOSS - DOOR UNLOCKING FUNCTIONALITY


zv_selektiv - jednokrotne naciśnięcie przycisku odblokowania pilota otwiera tylko drzwi kierowcy, dwa razy odblokowuje wszystkie drzwi


einstiegshilfe - jednokrotne naciśnięcie przycisku odblokowania pilota powoduje odblokowanie wszystkich drzwi, dwukrotne otwarcie okna kierowcy (łatwe wprowadzanie bezramowych drzwi coupé w wąskich przestrzeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze wrócę do tego otwierania. Przekodowałem GM5 pustym manem bo nie mogłem dojść z tym do ładu. Po kodowaniu obydwa drzwi zaczęły się otwierać za jednym przyciśnięciem przycisku. Zczytałem ponownie TRC i opcja FUNKTIONTUERSCHLOSS - DOOR UNLOCKING FUNCTIONALITY dalej była na nicht_activ. Jakieś błąd się musiał wkraść po zimie sam z siebie, bo to samo przestało działać. Czyli jest dokładnie tak, że pierwsza opcja nicht_activ to normalne otwieranie obydwu drzwi jednym przyciśnięciem. Reszta to kodowanie innych opcji otwierania selektywnego. Jeszcze teraz dokoduję zamykanie drzwi podczas jazdy. Też GM5


VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H

aktiv

VERRIEGELUNGSSCHWELLE - tu wybrać sobie szybkość przy jakiej mają się zamykać.

16_km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.