Skocz do zawartości

Problem z gazem czy monterami?


rabina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem z wami od niedawna, aczkolwiek jeżdżę BMW od kilku lat. Jestem użytkownikiem gazu od samego początku. Pracuję w firmie która jest producentem instalacji gazowych, zajmuję się tam projektowaniem oraz testowaniem nowych produktów. Jest dużo zakładów które montują gaz, lecz by założyć instalację do BMW trzeba mieć trochę pojęcia. Przyjeżdzają do nas samochody z całego kraju na regulację którą przeprowadzamy w firmie to nieraz włos się jeży na głowie że można w ten sposób podłączyć instalację. Klienci którzy do nas przyjeżdżają opowiadają o braku profesjonalizmu, zakładów które montowały gaz. A przecież montaż w tak nieodpowiedzialny sposób może skończyć się nieszczęściem. Mało tego, organizowaliśmy szkolenia darmowe z montażu to warsztatom niechciało się przyjeżdzać bo koszty za wysokie. Jestem wściekły że takie zakłady montują gaz i tylko psują wizerunek rynku autogazu w kraju. Proponuję jak będziecie mieli problem z wyborem zakładu lub będziecie niezadowoleni z funkcjonowania instalacji, pomogę wybrać zakład w waszym rejonie który powinien wam pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega reprezentuje zapewne KME :D Dlaczego pozwalacie żeby Wasze instalki montowali partacze, rozumiem chodzi o wielkość sprzedaży ale czy aby nie robicie sobie więcej szkody niż pożytku :?: Macie już ugruntowaną pozycję na rynku może wprowadzicie autoryzacje i "Wacek" nie będzie już kładł Waszych instalacji...

 

Co jest ze sterownikami Diego czy już jest poprawiony bug z autokalibracją w wersji "g" :?:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co napisal zakladajacy temat, niejednokrotnie spotkalem sie z instalacja zamontowana tak jakby to ktos robil 1 raz. moj znajomy montuje gaz, i czestro u niego bywam na warsztacie, bardzo czesto poprawial po innych.A przeciez nie jest to jakas skomplikowana sprawa, po prostu trzeba wlozyc odrobinke checi, ale z drugiej strony, monter dostaje 800zl za miesiac, za takie pieniadze robi byle jak, potem po pracy na "fuche" poprawia i zarabia wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadza się pracuję w KME lecz jeśli nasz produkt miałbym w ten sposób reklamować tzn. na forum. jest to praca nie do wykonania. Problem polega na tym że my jesteśmy fabryką i mamy swoich przedstawicieli którzy by móc sprzedawać muszą nasz produkt reklamować i przy jakichkolwiek kłopotach mają pomóc zakładowi w rozwiązaniu problemu. Wiadomo hurtownik chce sprzedać jak najwięcej, więc sprzedaje każdemu i tu jest problem z którym spotyka się każdy producent. Sam sobie psuje rynek. Oczywiści mają oni swoje zakłady, które mają pojęcie o montażu i są polecane w pierwszej kolejności.

Drugi temat autokalibracja.

Autokalibracja służy do pomocy w ustawieniu samochodu lecz przy autach które mają już więcej elektroniki niestety trzeba powprowadzać korekty ręcznie.Chyba że posiadamy hamownię gdzie jesteśmy w stanie utrzymać parametry obciążenia samochodu w odpowiedniej tolerancji. Pamiętajmy że autokalibracja przeprowadzana jest w warunkach nieodpowiadającym warunkom faktycznych charakterystyk obciążeń.Więc po przeprowadzeniu autokalibracji w warunkach garażowych powinniśmy wsiąść do samochodu i podczas jazdy dostosować charakterystykę do danego auta i własnych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

W Warszawie mogę polecić firmę,która montuje KME i znajduje się ona na ul.Dywizjonu 303nr.139 tu jest ich strona http://www.autogaz.biz.pl/oferta.html

Montowali mi taka instalację do Audi 80 B4 2,6 V6 (zresztą jest na ich stronie zdjęcie mojego silnika) i byłem bardzo zadowaolony z ich usługi.Bardzo miła i fachowa obsługa.Na tej instalacji zrobiłem 60tys mogę ją,a w szczególności warsztat montujący bo od nich dużo zalezy polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.