Skocz do zawartości

Opony letnie Hankook


marcink_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś używa lub używał opon firmy Hankook? Chodzi mi konkretnie o model VENTUS S1 EVO2 K117B RFT.

Są tańsze o 100zł od Continentala i mają krótrzą drogę hamowania na mokrym, więc mają lepsze parametry, przynajmniej w teorii.

Jak ktoś miał z nimi doświadczenia , to proszę o info jak sprawdzają się w praktyce.


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Czy ktoś używa lub używał opon firmy Hankook? Chodzi mi konkretnie o model VENTUS S1 EVO2 K117B RFT.

 

Jeżdżę na tych oponach od ponad roku i są bardzo dobre w każdych warunkach ale moje są zwykłe (wzmacniane XL), pozbyłem się RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mialem hankooki rft w e90. Fajne gumy. Jedyny minus to splaszczenie opon na postoju. Chodzi o nylon w oponie. https://www.opony.com.pl/artykul/splaszczanie-opony/?id=917

W kazdym badz razie zawsze jak po nocy zaczynałem jezdzic to bylo telepanie do czasu az sie troche zagrzaly i splaszczenie sie rownalo. Moze teraz cos zmienili w budowie i jest lepiej. Ja je mialem jakos w 2014 kupione.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ponoc wszystkie opony uhp zawierajace nylon moga wlasnie miec problem z zapamietaniem pozycji postojowej do następnego ruszenia i rozciagniecia sie nylonu pod wplywem temp. Kiedys wlasnie jak mialem te opony to szukalem czemu auto mi tak dziwnie jedzie na zimnych gumach. No i znalazlem wiecej postow w necie o hankookach. No ale mowie to byky opony kupione 5 albo i 6 lat temu wiec pewnie mogli juz cos zmienic w budowie. Troche pomagalo dawanie wiekszego cisnienia o 0.2, 0.3 bara niz zalecane.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te opony założone fabrycznie w G32 630d.

245/45/19 i 275/40/19.

Jeździ się bardzo fajnie.

Po problemach z jakoscia na pierwszy montaz bridgestonow ( rozlatywały sie na strzepy w serii 7 ) i rozwarstwianiem sie pirelli bawarczycy podpisali kontrakt wlasnie z Koreanczykami z Hankooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Pirelli P7 RFT z 2016 roku, 245/45/18. Też miałem wrażenie, że po dłuższym postoju dziwnie się jedzie. A ostatnio jak podniosłem samochód w garażu i kręciłem kołem to właśnie zauważyłem, że jest spłaszczone w miejscu gdzie stykało się z podłogą. Tyły mają już tylko 4,5mm to niedługo się skończą, ale przody jeszcze 7mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te opony założone fabrycznie w G32 630d.

245/45/19 i 275/40/19.

Jeździ się bardzo fajnie.

Po problemach z jakoscia na pierwszy montaz bridgestonow ( rozlatywały sie na strzepy w serii 7 ) i rozwarstwianiem sie pirelli bawarczycy podpisali kontrakt wlasnie z Koreanczykami z Hankooka.

Szokujace.

Wychodzi na to, ze Hankook, to taki Huawei wsrod opon...

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Artykuł z 2016, teraz montują do 7:

na 20" Pirelli P Zero

na 19" Pirelli P Zero i Michelin Primacy 3

na 18" Pirelli Cinturato P7 i Bridgestone Potenza S 001

I parę innych, wszystko zależne od wszystkiego, bo za pół roku mogą przestać zakładać Pirelli na rzecz Bridgestonów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.