Skocz do zawartości

[328i]Zmiana oleju


aas92

Rekomendowane odpowiedzi

Auto obecnie jeździ na oleju Luqui Moly 10W40, taki był lany przez poprzedniego właściciela. Padł mi czujnik poziomu oleju i został on zlany. Auto ma przebieg 270k km, czy polecacie zmienić olej na 5W30? Jeżeli tak to jakiego producenta polecacie (Motul, Luqui Molly, Millers, Valvoline)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zostać na 10W40 to Twoja decyzja.

Ja bym sprawdził jakie normy spełniał olej jaki wlali w fabryce. Wg. mnie mogło być LL-98 albo LL-01.

Jeśli to była rzeczywiście norma LL-01, to wlałbym Fuchsa titan supersyn 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego ll-04? Odpowiednim olejem jest taki z normą ll-01, na pewno nie 10w40, tylko 5w40 jest odpowiednim wyborem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem 2.8 193KM w E38.

Od kiedy go nabyłem wlewałem Motul 5W30 X-Clean+ LL04 (nie mając pewności co było nalane wcześniej).

Kompresja na cylindrach była w okolicy 12-13 bar.

Zrobiłem tym autem ponad 100k km.

ZERO problemów jakichkolwiek.

Następny użytkownik jeździ tym autem i również nie ma z nim kłopotów.


Nie rozumiem i chyba nikt mi tego nie wytłumaczy dlaczego jest jakiś taki upór aby wlewać LL01?

Przecież LL04 jest tak jakby lepszą generacją LL01, czyż nie? Chyba, że się bardzo mylę.

Poza tym, nie widzę jakiś dziwnych przeciwwskazań w zalewaniu LL04 tam gdzie niby powinien być zalewany LL01.

... że niby co, coś tam ma się rozpuścić w tym silniku? Straci nagle kompresję? Naprawdę tego nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na rzepakowym też będzie jeździł, więc po co zalewać olej dedykowany przez producenta idąc tym tokiem rozumowania? LL-04 nie zawsze jest lepszy, jest zalecany do silników on z dpf i pb z nox, w m52tu trudno szukać takich wynalazków.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.