Skocz do zawartości

F10 535i wysoka temperatura cieczy w silniku


xiks86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań. Kupiłem niedawno bmw które było bez chłodnic zalałam je płynem przejechałem 3 km włączył się błąd że wysoka temp wody w silniku. Odstawiłam auto dzień później rano dolalem 1litr płynu chlodzacego przejechałem znów kilka km i to samo... W ukrytym menu widziałem że temp dochodzi do 116 stopni wiatrak leci na pełnych obrotach i temp nie schodzi puki nie stanę. Dzień później już dolalem tylko setke płynu Ale nadal auto dostaje wysokiej temp. Powietrze nie leci ciepłe z nawiewow . Nie znalazłem instrukcji jak Odpowietrzyc te auto... Czy to może pompa wody? Nie jestem mechanikiem więc nie chce czegoś segurowac bo nie wszystkich stać na wymianę A może to... A może to... może j3dnak to... po czym wymienisz wszystko i nadal to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wlaczasz zaplon (czyli przycisk start ale bez wcisnietego hamulca) i wciskasz do oporu pedal gazu na 10 sekund. Wtedy uruchamia sie pompa wody i odpowietrza uklad. Ja u siebie juz po wymianie pompy. Typowy objaw ze umiera to wlaczajacy sie wentylator na max obroty mimo ze silnik nawet jeszcze sie nie zagrzal. Normalna temp robocza u mnie to 107 stopni z tego co pamietam. Oleju 113.

U mnie wentylator wlaczal sie jak na zewnatrz byly 3 stopnie :mrgreen: a temperatura w ukrytym ledwie 80 stopni

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpowietrzone...temperatura nadal oscyluje przy 115 stopniach przy jeździe 50km/h. Zauważyłem że mam chlodnice zimna... stawiam na termostat... Auto stało długo bez chłodnic mogło coś tam w tym termostacie się zepsuć... tyle co wyczytałem to jest to część nie rozbieralna... trzeba wymienić na nowe... teraz pytanie czy taka osoba jak ja(nie jestem mechanikiem)będzie w stanie takie coś sam wymienić czy jednak udać się do mechanika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Popytaj ludzi o dobrego fachowca od BMW w Twojej okolicy, bo jak sam będziesz kombinował to więcej popsujesz i wydasz na niepotrzebne części niż byś dał zarobić mechanikowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.