Skocz do zawartości

Początki E46 2.2 z 2000


kalevala

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

jestem po świeżym zakupie auta. Jest to moje pierwsze autko. Miało być coś innego ale padło akurat na ten model. Próbuję się przekopać przez czeluście forum ale czasu i życia nie wystarczy na kompleksowe zebranie informacji.

Używam go od kilku tygodni i poza tym, że czeka mnie wymiana oleju i filtra to zauważyłem również wycieki oleju w miejscu w którym parkuję. Nie wiem jeszcze co i gdzie cieknie więc będę wdzięczny za podpowiedź w tej sprawie.

Zauważyłem też, że auto pływa na drodze. Efekt jak przy uderzeniach silnego bocznego wiatru oraz wyczuwam, że kierownica usztywnia się co jakiś czas w trakcie jazdy. Nie umiem jak na razie ustalić przyczyny. Na geometrię jadę za 2 dni.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, informacje, sugestie i Wasze doświadczenia z tym modelem.


PS.

Poprzedni właściciel zjeb jeden pomazał lustra reflektorów świateł długich jakimś szarym lakierem. Da się to doczyścić czy czeka mnie wymiana całych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do wycieków musisz sam zlokalizować bo moze ciec z kazdego miejsca silnika przekładni pompy wspomagania , przewodów. Dlaczego pływa pewnie luzy w zawieszeniu , słabe amortyzatory , opony bądź zle ustawiona geometria. Co do świateł mozesz to zrobic papierem wodnym zaczynając od 500 800 1000 1500 2000 2500 a nawet 3000 i na koniec psiknąć lakierem bezbarwnym

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wycieków musisz sam zlokalizować bo moze ciec z kazdego miejsca silnika przekładni pompy wspomagania , przewodów. Dlaczego pływa pewnie luzy w zawieszeniu , słabe amortyzatory , opony bądź zle ustawiona geometria. Co do świateł mozesz to zrobic papierem wodnym zaczynając od 500 800 1000 1500 2000 2500 a nawet 3000 i na koniec psiknąć lakierem bezbarwnym

Z tego co ja zrozumiałem z kolegi wypowiedzi to chodzi o odbłyśniki, a nie o klosze, więc działania polecone przez ciebie chyba nie będą mieć zastosowania w tym przypadku :wink:

Można spróbować rozpuszczalników i zmyć tą farbę, ale ostrożnie, żeby nie uszkodzić chromu na odbłyśniku. Najlepiej zacząć od czegoś delikatnego np. benzyna ekstrakcyjna, jak ona nie weźmie to spróbować coś bardziej żrącego, ale z rozwagą. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wycieki w r6 to z reguły uszczelka podstawy filtra oleju, pokrywy zaworów oraz miski olejowej, ewentualnie o-ring rurki bagnetu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz skąd Ci cieknie olej bo jak z miski olejowej to po wymianie uszczelki będziesz musiał znowu zrobić geometrie bo trzeba do tego zabiegu ściągnąć zawieche z przodu.


Miałem niedawno ten sam problem ( ściąganie auta jakby halny wiał) to okazało się, że luz na maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ustawili. W niedzielę zobaczę jaka będzie różnica.

Koledzy. Czeka mnie wymiana oleju w skrzyni. Trochę czytam, trochę pytam miejscowych z racji tego, że tu jest bardziej zimniej niż cieplej sugerują 5W30 Castrol Edge.

Jaki olej do silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żaden castrol, bierz coś 5w40 z normą ll-01, np. valvo synpower, jest niedrogi a w porządku, tu ile będzie osób tyle opinii, ja jeżdżę na motulu x-cess 5w40, wcześniej miałem wspomniany valvo i brak uwag.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją Bunie też byla zalana Castrolem Edge 5W30. To stwierdziłem że zaleje taki sam. Palił oleju jak smok, po 1L na 1000km, masło pod korkiem w dużych ilościach. Z 2 miesiące temu zmiana na Valvoline 5W40 Maxlife. Jak narazie z 4 tys km na nim zrobilem i ani kropelki nie wypił, masła również nie ma.


Więc odpowiedz sobie sam jaki zajebisty jest ten Castrol :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżdżę na castrolu 12 lat w mojej bawarce i od wymiany do wymiany nic mi oleju nie ubywa. Moim zdaniem to nie wina oleju a kondycja silnika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.