Skocz do zawartości

Skrzynia sama przełącza się w trym manual


matem

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc na wstępie witam wszystkich :) Niedawno kupiłem E61 z 2009 roku niestety z N47, Z autem wszystko było ok, ale ostatnio podczas jazdy w górach na krętej drodze skrzynia zaczeła wariować. Sama przełącza się w tryb manualny i mocno zrzuca biegi, do tego stopnia że obrotomierz wskakuje czasem pod czerwone pole, po chwili wszystko wraca do normy i auto jedzie jak marzenie. Stało mi się tak 3 razy w ciągu dnia. Skrzynia ogólnie zmienia biegi bardzo gładko, praktycznie nieodczuwalnie. Może spotkał się ktoś z takim problemem, myślę, że to nie będzie problem z samą skrzynia tylko może z wiązką albo jakimś sterownikiem ?


Kiedyś jeszcze zdarzyło się tak, że auto po opuszczeniu z podnośnika wysypało na desce pełno błędów i kontrolek, po podpięciu pod komputer jeden od ESP nie dawał się usunąć ale po krótkiej przejażdżce wszystko wróciło do normy. Czy mam łączyć te dwa przypadki ? Może ktoś miał podobną usterkę ?

Z góry dzięki za informacje.


Niestety nie wiem jakie oznaczenie ma moja skrzynia, jest to ta z dzojstikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem podobne przypadki. Ale podłączenie do kompa to podstawa. Sprawdź czy moduły we wnęce koła zapasowego nie pływają.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.