Skocz do zawartości

E60/E61 Problem z alarmem, może ktoś pomoze


Sebastian76i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem od miesiąca BMW 530 e61 touring.

Mam problem z alarmem.

Alarm nie jest fabryczny. Był montowany w serwisie BMW około 8 lat temu. Problem polega na tym ze po otwarciu auta z kluczyka i wejściu do środka zaczynaja migać światła awaryjne. 8 mignieć i przerwa na 30 sekund, i znowu. W czasie przerwy między mignieciami słychać tykanie z okolic kierownicy. Odpalam auto i światła cały czas migają z przerwa. Podczas jazdy dalej migają z przerwa 30sekund. Jeśli zgasze auto to już go nie odpalę, rozrusznik nie kręci. Światła dalej migają z przerwami. Zamykam, otwieram auto, nic nie pomaga, do momentu kiedy światła awaryjne nie zaczną migać ciagle. Wtedy mogę światła awaryjne wyłączyć przyciskiem, zamknąć auto lub je zapalić bez świateł awaryjnych do następnego razu.

Dodam jeszcze ze dioda od alarmu pokazuje ciągle uzbrajanie się alarmu przez 30sekund. Następnie jest jedno migniecie jakby się uzbroił, w tym momencie następuje włączenie awaryjnych a dioda znowu pokazuje zbrojenie alarmu- szybkie miganie.

Może któryś przytrafiła się podobna sytuacja. Będę wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw by się przydało, aby ktoś ustalił Ci jaki to alarm i wtedy ewentualnie go spróbować zdiagnozować. Jak się nie uda to go wywalić i tyle, założyć inny. Ktoś ogarnięty, zdemontuje Ci go w 15 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jeżeli nikt nie montuje tego i nie ma jak zdiagnozować to co innego zrobisz. Na pewno roboty już jest mniej, bo okablowanie jest zrobione, syrena podłączona, a z nią jest dużo pracy. Podmienić centralkę na inną i tyle.


W E60 ważniejsze jest aby mieć dobrze zabezpieczone gniazdo OBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OBD to gniazdo diagnostyczne. Tylko podlaczajac sie do niego mozna ukrasc BMW. Nie wliczajac oczywiscie kradziezy przy pomocy wzmacniacza sygnalu od komfortowego otwierania.


Co do alarmu, to ja montowalem Tytany DS400. To sa polskie alarmy i sprawuja sie bezproblemowo. Sa rozne wersje, mozess cos sobie wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja. Alarm nie zostal przy montazu skonfigurowany odpowiednio pod komunikat can. Rozpoznaje tylko otwarcie zdalne. Po otwarciu z klucza alarm mysli ze auto nadal jest zamkniete i sie uzbraja. Tak e60 niestety ma nie lubi obcych cial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku czy jest możliwość ze został zle zaprogramowany nowy kluczyk i nabroił coś w elektronice?

Robiłem kluczyk u „fachowca” nie w BMW. I po pierwszym włożeniu do stacyjki zapaliły się pierwszy raz awaryjne.

I tak zostało. Obstawiałem zbieg okoliczności ale ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie nowego kluczyka nie moze nabroic niczego. Ale alarm to cialo obce. Ma mozliwosc odczytywania danych z szyny CAN i dlatego 'rozumie" co sie dzieje w aucie. Zeby rozumialo musi miec soft pod dane auto. Jezeli magik od kluczy oprocz doprogramowania kluczyka np podniosl soft na wyzszy bo stwierdzil ze przy okazji bedzie to dla auta ok alarm dostaje czesc nowych danych ktorych nie potrafi zrozumiec. Alarm z szyna CAN to jedno a jego mozliwosci zrozumienia auta to drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm wylacza sie programowo np NCS.

W NCS -> GM3 -> DWA zmieniasz na nicht_activ

Oczywiscie dotyczy to alarmu fabrycznego o ktorym nic nie wspominales. Obce ciala jak Twoja Enigma nie maja z tym nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.