Skocz do zawartości

Pytanie elektryczne składane lusterka


pero1324

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam E39 z elektrycznymi lusterkami. Niestety nie składają się, lewe nie reaguje w ogóle a prawe przekręca się.

Chciałbym kupić nowe używane sprawne. Mam wersje z elektrycznymi fotelami z pamięcią. Prawe lusterko przy wstecznym opuszcza się.

Moje pytanie jest takie ile jest wtedy pinów w wtyczce i jak ona wygląda. Czytałem, że są różne wersje 9 i 11 pin.

Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam juz sobie odpowiedziałeś....są różne wersje, trzeba rozebrać żeby się dowiedzieć ,nikt nie jest wróżką żeby Ci powiedzieć jakie lusterko jest u Ciebie....


Na allegro są zestawy naprawcze do lusterek ....


Tu masz link


https://allegro.pl/oferta/lusterko-elektrycz-zestaw-naprawczy-do-bmw-e39-e38-7514443486?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wróżką i mogę odpowiedzieć :lol:


Skoro masz lusterka składane z pamięcią to są to tzw. duże lusterka pod wkłady fotochrom.

W twojej wersji jest to 14 pin (2pin wtyczka od fotochromu + 12pin wtyczka właściwa lusterka).

Jak wyglądają wtyczki zobaczysz sobie na allegro. Nie ma różnic we wtyczkach. Jedynie te od fotochromu są różne bo żółte i bordowe ale nie różnią się funkcjonalnością i pasują zamiennie więc luzik.


Takie lusterka są najrzadsze i najdroższe :roll:



Twoje lusterka prawie na pewno da się naprawić. Trzeba tylko wiedzieć jak a zestaw naprawczy z allegro raczej nie pomoże bo zwyczajnie w 95% to ni eon jest przyczyną tego że nie działają.

W lusterkach rdzewieje i zaciera się mechanizm/łożysko. Trzeba to rozłożyć, wyczyścić i nasmarować.

Jest na YT filmik jak gość to robi.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie wszystkie lusterka elektryczne są fotochromy i mają różne ilości pinow, pozatym nigdzie nie napisał właściciel że ma lusterka fotochromowe....


Zazwyczaj w lusterku jak się przekręca jest uszkodzona zebatka a właściwa ta zapadka, przerabiałem temat


Zestaw naprawczy - dałem do niego link powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko0424

Jak możesz to podrzuć link do małego lusterka które jest elektrycznie składane. Wiem o czym mówię i lusterka składane zawsze szły w parze z fotochromem.

To że teraz może go nie być tylko zwykły wkład to już inna sprawa.


Tak, składane mają różne ilości pinów - 11 lub 14. Jak uważasz że są inne to proszę o link, chętnie się doinformuję.


Nie wiem na ile przerabiałeś temat ale ja zrobiłem kilkanaście takich lusterek.

Zestaw naprawczy jest potrzebny gdy wyrobią się ślimaki. Zdarza się to raczej rzadko.

Nawet jeśli to wymienisz to jaki będzie skutek gdy lusterko jest dalej zapieczone i nie da się go złożyć nawet ręcznie przy wyjętych ślimakach i silniku?



pero1234

Powodzenia i uważaj na zapieczone śruby od ramki i zaślepki na dole. Do zaślepki trzeba mieć dobry śrubokręt. Śrubka jest bardzo miękka i łatwo się objeżdża.

W razie pytań pisz śmiało.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu. Obecnie mam fotele z pamięcią i lusterka ale lusterka nieskładane.

Gdybym chciał dołożyć składane to w grę wchodzą tylko te "wielkie" lusterka? Nie było zwykłych składanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz elektrycznie składane lusterka to nie masz wyboru i konieczna jest zmiana na większe.

W tych zwykłych konstrukcja uniemożliwia umieszczenie silniczka, są za małe. Zwykłe mogły mieć pamięć ustawień ale składanych nie spotkałem.


Natomiast w tym temacie pojawiła się inna opinia. Póki co nie potwierdzona.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lewe lusterko 2000r. przedlift, składane, fotochrom. Brak wkładu, lub uszkodzony i chyba obudowa ten duży plastik jest pęknięty, elektryka i składanie jest na pewno sprawne. Na razie nie mogę go znaleźć, ale jak komuś się przyda to poszukam dokładniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.