Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

W bmw audio to nie miły temat, trzeba zadać sobie pytanie wygląd czy granie.

Zostać przy ładnym seryjnym audio które marnie gra i ogólnie trzeba wiele rzeźby by to jakoś sie trzymało,

Czy kupić dobre nowe radio typu alpine czy pionek i [bAD] wnętrze auta.

I zrobić audio jak należy.

 

Nie mówie tu już o rozdzielaniu radia i chowaniu go pod fotelem czy kupowaniu zmieniarek usb, bo to bez sensu i tak seria zagra dużo gorzej niż nowe radia.

 

Ale proszę nie porównujcie radia typu manta do alpiny. bo to jest żenujące i tylko ta osoba się ośmiesza w oczach ludzi którzy parę tych zestawów audio zrobiło.

Najwązniejsza jest jednostka sterująca i tu nie ma oszczędzania.

Wiec MANTA MNIE [bAD].

 

Magnat zlego sprzętu nie robi jest ubogi ale przy dobrym ustawieniu potrafi zagrać, ale tuby po 160 zł to co pokazaleś to jest żenada Kolego.

Albo nie mialeś styczność z dobrym sprzetem albo poprostu W głowie masz Tylko łupanie twardego nieprzyjemnego basu,

Kup Glosnik Infitity czy car power, Jest dużo dobrych firmy na rynku, mówie tu o głocnikach 12 calowych które w zabudowie kosztują od 400zł w góre

Odczujesz różnice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przecież ja nikomu tego robić i kupować nie każe to były tylko przykłady ze można naprawdę tanio!

 

nie będzie to dżwięk studyjny ale będzie łupało aż miło, a co do manty to właśnie chodziło mi o to ze tak to gra jak manta w porównaniu z pionierem hehe

 

a co do zestawów to raczej mi nie mów co i kto ile zrobił bo mnie to nie interesuje ludzie płacą kasę jak mają jak nie mają robią co się da byle głośno i jakoś tam grało

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulgaryzmy, nie są tu mile widziane. Następnym razem proponuję pisać kwieciście czystym językiem.

 

ok :cool2:

 

przecież ja nikomu tego robić i kupować nie każe to były tylko przykłady ze można naprawdę tanio!

 

nie będzie to dżwięk studyjny ale będzie łupało aż miło, a co do manty to właśnie chodziło mi o to ze tak to gra jak manta w porównaniu z pionierem hehe

 

a co do zestawów to raczej mi nie mów co i kto ile zrobił bo mnie to nie interesuje ludzie płacą kasę jak mają jak nie mają robią co się da byle głośno i jakoś tam grało

 

Noo niech ci bedzie, ja wiem ze chytry dwa razy traci dlatego jak wiem ze nie mam kasy odkladam by kupic coś co jest godne polecenia a nie syf,

Dlatego nawet jezeli kasy nie ma są rózne powody jasna sprawa, ja i tak wpolalbym sie wstrzymać miesiac czy dwa z audio i zrobić porzadnie.

Ja u siebie nie robie audio za dużo jest z tym grzebaniny i niedlugo i tak zmieniam auto wiec pasuje z tym tematem, ale zawsze innym mozna doradzić oby dobrze :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwązniejsza jest jednostka sterująca i tu nie ma oszczędzania.

 

Tutaj niestety się mylisz. Na pierwszym miejscu postawiłbym zestaw głośników przednich oraz ich prawidłowy montaż, aby zapewnic im możliwośc poprawnej pracy.

 

Obawia się jednak, że biorąc pod uwagę używane klocki, złożenie czegoś sensownego poniżej 1500zł będzie trudne i mówię tu oczywiście o klasie budżetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO radio steruje wszystkim, jak bedziesz miał najlepsze głośniki na świecie a dziadoskie radio typu Manta to nie zagra CI TO DOBRZE,

W zależności od rodzaju radia i jego możliwość tak gra sprzet za tym idzie Wzmacniacz stare piece są najlepsze a nie nowa tandeta robiona w chinach :)

I Głośniki które możęsz zmieniać wraz z upodobaniami czy klasyk czy hip hop czy dup step.

 

Moim zdaniem radio jest numerem jeden potem piec + glosniki a to już kwestia jakiej muzyki słuchasz i wszystkich jedna miara nie zmierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci gwarantuje, że postawię lepszy system gdzie głośniki bedą za 700zł a radio za 300zł niż odwrotnie.

 

Ale to nie równa walka, uwierz mi.

 

Za 300zł można kupic radio samochodowe, byc może bez "empeczy" ale jak dla mnie to wszystko jedno, bo tego formatu nie uznaję.

 

Problemem nagłośnienia samochodu jest brak akustyki ,fatalne umiejscowienie wooferów oraz niesamowicie trudne warunki pracy w jakich muszą oddac brzmienie. Stad też prym wiodą odtwarzacze z procesorami, lub zewnętrzne procesory, które pomagają oszukac ucho, mają korekcję czasu i pozwalają aktywnie ciąc pasma. Dobre audio w aucie, to dobry system przedni i co ważniejsze dobrze zamontowany, w odpowiednio szczelnych drzwiach, dopasowany do preferencji słuchacza. A odtwarzacz ma grac możliwie najwierniej oryginałowi, czyli mowiac krótko jak najmniej psuc muzykę.

 

Wzmacniacz stare piece są najlepsze a nie nowa tandeta robiona w chinach :)

.

 

Wzmacniacz który zasila mój system ma... 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie podjelem decyzji i ciezko mi sie zdecdować czy na serii bmw zrobić audio czy nie kupilbym cd do 300zł z allegro blaupunkta jakiegoś, za radiem wyciagną bym sygnał i do wzmaka pod fotelem bym go rzucił. suba raczej w e46 bym nie montował ze względu na skrzynie grodiową no i defakto mały bagaznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mógłby ktoś pomóc mi w wyborze głośników, mam do wyboru ze 3 modeli:

 

1.Infinity Kappa 652.5

 

2. Infinity Kappa 50.5cs

 

3. Rainbow SLX 265 - pęknięta membrana w jednym głośniku:(

 

Czy ktoś zna te głośniki i może podpowiedzieć co wybrac. Drzwi będą wygłuszone matami DYNAMAT i będą przymocowane do drzwi.

 

Z góry dziękuje

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki będziesz miał montowane na mdf-ie?

Jaki wzmacniacz masz do głośników?

Byłeś gdzieś na odsłuchu tych głośników?

 

 

Tak będą montowane na mdf.

Wzmacniacz jest 4 kanałowy, głośniki będą podłączane pod mostek

Nie byłem, dlatego pytam, a moge tanio kupic ...a z tego co wiem to firma INFINITY to pierwsza półka.

Tak sub bedzie, podłączony do innego wzamcancza.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie się wybierz na odsłuch, każdy ma inne ucho i gust.

A dlaczego dwa wzmacniacze, pewnie wykorzystanie już nabytych?

 

no niestety na jednym bedzie za mało mocy by zasilić sub. To jest ebay, nie mogę odsłuchac. Zależy mi na głębokim basie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli infinity to proponuję Ci Infinity Kappa Perfect 6.1, woofer z tego zestawu jest co najmniej bdb. Poszperaj też za zestawem DLS r6a , tam równiez woofery to mocna strona. Bardzo ważne jest czym to zasilisz, i jak wygłuszusz drzwi. Pamiętaj, że w kiepsko przygotowanych drzwiach głośnik za 1000zł zagra jak ten za 200zł i odwrotnie.

 

Ja kupiłem ramkę cetrującą ori można ją dostać w ASO, koszt chyba 250zł , już nie pamiętam. http://www.europeanautosource.com/images/e46radiotrimctr.jpg

 

Dobry odtwarzacz to naprawdę ważna rzecz, polecam Ci zmienić ori radio, bo znim niewiele da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry odtwarzacz to naprawdę ważna rzecz, polecam Ci zmienić ori radio, bo znim niewiele da się zrobić.

Czy to samo się tyczy, gdy wyprowadzamy wyjścia RCA z ori odtwarzacza, które służą do sterowania wzmacniaczem ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki konwerter ? RCA wyprowadzamy z radia, wlutowując się tam gdzieś (nie pamiętam) na płycie głównej.

 

Jest to do zrobienia, to jasne. Konwertery odradzam, jeśli już to wizyta u ogarniętego elektronika.

Pamiętaj jednak, że sygnał na zew wzmacniacz wychodzi już obrobiony przez radio po RCA.

Wszystko zależy od oczekiwań słuchacza oraz klasy pozostałych elementów systemu. Podstawa to przyzwoity odseparowany system przedni prawidłowo zamontowany w drzwi i zasilony zew wzmacniaczem, później zająłbym się radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.