Skocz do zawartości

dziwne działanie wycieraczek


emdzej1988

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem że użytkownicy mają podobne przypadłości, ale nie znalazłem rozwiązania.

e90, 320i, 150km, wycieraczki automatyczne

wyieraczki dziwnie chodzą- przy wlączeniu ich "do góry" chodzą bardzo szybko, dwa razy do góry jeszcze szybciej.

przełączenie jednorazowe w dół bez zarzutów.


automatyczny tryb ( przy użyciu sensora ) działa za wolno i nieregularnie.

Przy przełączaniu między auto a "do góry" wycieraczki przestają działać, aż do wyjęcia i ponownego włożenia kluczyka.

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to sensor deszczu albo moduł sterujący pracą wycieraczek .

Na poczatek umyj szybę na zewnątrz w okolicy lusterka i czujnika i sprawdz czy wycieraczka nie jest za krótka i czysci ten obszar

Sensor działa na zasadzie całkowitego wewnętrznego odbicia i krople deszczu na szybie zmniejszają odbicie detekując deszcz .

sprawdź od zewnątrz czy sensor się nie odkleił i nie widać plam i niejednorodności

Drugi etap to połączenia elektryczne samego sensora pod lusterkiem

Sczytaj błędy modułów (nie wiem który rządzi wycieraczkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Najlepiej sprawdzić błędy jeśli wszystko ok to umyć szybę i zrobić adaptacje czujnika deszczu inpą lub innym programem . Wycieraczki również muszą dobrze zbierać, jeśli nie sensor widzi brudna szybę i wtedy przy ustawieniu na auto wycieraczki działają często z maksymalną prędkością ponieważ czujnik deszczu wykrywa nie wytarte smugi u góry szyby. Jest to częsta przypadłość a instrukcje adaptacji można znaleźć na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.