Skocz do zawartości

330D 184km - pompa, wtrysk ? Auto kaput po dodatku paliwa


Donkykong

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

2001 e46 przedlift M57D30.


Mialem korekte wtryskow wg INPA okolo 1.5 na wtrysku 3 4 i 5.

Poczekalem az bak sie wyczerpie i zostalo 80km wg komputera do tankowania i dolalem wiec liqui moly do wtryskow. Przejechalem z 30km dynamiczniej i silnik stracil moc, nie reagowal na gaz mega szarpie, slychac jakies "wycie" pompy. Raz mocniej raz lzej co sekunde. Myslalem ze nie dojade. Czulem lekka spalenizne. Zatankowalem i nic to nie dalo. Wg inpa blad jest


5651 Laufruheregler

13573 Gluehanlage - ale to juz mam od 2 miesiecy.


Auto nie nadaje sie do jazdy. Ps - jak wylacze silnik i wlacze zaplon to pod maska cos glosno syczy. Nie zlokalizowalem co.

Dramat - mam wyjazd do pracy za granice. Ratunku koledzy!

Ostatnio wymienilem polowe auta za blisko 10tys. Jak na zlosc zostawilem wtryski, bo byly jeszcze "zjadliwe". Czy padla pompa wysokiego cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź teraz korekcje, widocznie rozpuściło syf z dna zbiornika i wtryskiwacz szlak trafiło (błąd 5651). Drugi to układ grzania świec, więc prawdopodobnie któraś świeca jest spalona, nie ma związku z tym problemem. Dlaczego tak to zrobiłeś skoro masz pompę progową i możesz bezpiecznie tam się wpiąć z preparatem?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie teraz regeneracja wtrysków, wymiana świeć i do sprawdzenia pompa. Na tej stronie http://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/pompa-wysokiego-cisnienia-regeneracja-wtryskow znajdziesz kilka wiadomości na temat regeneracji pompy i wtrysków. Edytowane przez Snicker5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coś miałeś na dnie zbiornika..zawsze jest takie ryzyko, szkoda, że nie skorzystałeś z obecności pompy progowej, wtedy nie ma żadnego zagrożenia, ale już po zawodach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumalem czacze jak mialem to zrobic przez pompe. Tzn wlewam dodatek do nowego filtra paliwa?


Auto do remontu niestety. W INPA pojawily sie bledy cylindrow. Wiadomo, przebieg 480tys to syf jak najbardziej mogl byc w zbiorniku. W ogole nie pomyslalem. Moja wina... takiego bledu nigdy nie zapomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumalem czacze jak mialem to zrobic przez pompe. Tzn wlewam dodatek do nowego filtra paliwa?


Auto do remontu niestety. W INPA pojawily sie bledy cylindrow. Wiadomo, przebieg 480tys to syf jak najbardziej mogl byc w zbiorniku. W ogole nie pomyslalem. Moja wina... takiego bledu nigdy nie zapomne

O tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oby nie wypaliło Ci dziury w tłoku korekty 7-9 to bardzo duzo. Poziom oleju masz dobry czy czasem sie zwiększył ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski sa juz na regeneracji. Podobno tylko 2 byly zle, a reszta jakas "cewka"?. Ma pojsc mega szybko pierwszy w kolejce z racji wyjazdu.


Jadac do serwisu 4.5km nowy blad



4693 VORFOERDERDRUCKFUEHLER


I slyszalem dziwne syczenie.

Jak przekrece sam kluczyk na zaplon to syczy w okolicy filtra paliwa tzn jakos nizej ale nie moge znalezc gdzie. Bardzo glosno syczy slychac nawet siedzac w aucie z zamknieta maska. Syczenie i lekkie cykanie.

No i przewod w jednym miejscu ciekal ropa. Wymienilem opaske na przewodzie i juz nie cieknie. Nie cieklo rano, teraz to sie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik przy filtrze paliwa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Zamieszczam rowniez zdjecia innych statystyk INPA zaraz przed oddaniem auta.


https://ibb.co/NSFqPNF

https://ibb.co/25V8P0P

https://ibb.co/5cq8hdc

https://ibb.co/qRygwWH



Bardzo mnie dziwi skad wzielo sie to cisnienie ktore wywalilo rurke ktora szla od filtra, ze az ropa silnik zalala. Bede dalej pisal wszystkie informacje, bo na wtryskach sie nie skonczy. Jutro pojade do ziomkow co je robia i porozkrecam filtr paliwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg INPA


Jest blad rowniez


5232 Ladedruck-Regelung

6660 Kuehlmittelheizung


Panownie przepisac to jezyk mozna polamac, trudne slownictwo, a bledow wysypalo jak grzybow.

Tydzien przed byl sciagany kolektor bo chcialem pozbyc sie bledu swiec, ale wszystkie byly jak nowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz problem z ciśnieniem doładowania, wklej ten błąd, ponieważ opis nakieruje co się dzieje, czy przeładowuje czy niedoładowuje.

Drugi dotyczy elektrycznego podgrzewacza płynu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma akurat info, w którą stronę jest odchylenie, to trzeba obejrzeć podczas jazdy z gazem w podłodze co dzieje się z ciśnieniem doładowania, w momencie błędu było 2,3 bara i jak auto jest w serii to raczej było przeładowanie. Wtedy do sprawdzenia przetwornik ciśnienia sterujący turbiną lub zapieczona zmienna geometria.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Czekam na wtryskiwacze. Rano dzwonilem i mowili, ze juz robia.


Wiecie moze co tak syczy po wlaczeniu zaplonu i czemu wywalilo rurke od filtra?



Dziekuje i pozdrawiam serdecznie


Edit: jak wyciagalem kolektor to moglem wymienic wezyki podcisnienia bo juz rozpadaly sie w rece. No bede musial na nowo rozkrecic calosc.

Czy wiecie Panowie gdzie znajde oryginalne wezyki OEM BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zapewne masz przyczynę problemu z ciśnieniem doładowania, kup silikonowe 3 mm, przeżyją auto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski zrobione. Korekty sa wrecz wzorowe! Max 0.5. Nigdy takich nie mialem, a auto mam juz troche.

Ale auto jezdzi slabo. Nie ma mocy. Jak dodam gazu na 3/4 to jeszcze jedzie, ale jak dam ma maxa to jedzie wolniej niz jakbym jechal na 1/5 gazu. I jesli mam ten gaz do oporu to idzie wolno za sekinde szarpnie mocno tak jakby odzyskalo moc a za sekunde znow stoi w miejscu predkosc. Tak interwalowo.

Ale wezykow podcisnienia nie robilem, dopiero w weekend.

Pojawil sie za to dzwiek w zbiorniku jak przekrece zaplon takiego "chrobotania" no i jak dodsje gazi to tez dziwnie "jeczy" od 900 do 1400obr potem wyglusza silnik. Bede dzialal dalej, jak cks bede wiedzial to dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błędy jakie są teraz? Nie ma problemów z ciśnieniem na szynie cr? Regeneracje źle mi się kojarzą..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.