Skocz do zawartości

M47n hamulce dziwny objaw help


MiłyOn92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie proszę o pomoc.Otóż płynu nie ubywa itp ale jadąc autem zanim zacznie mocno hamować muszę wcisnąć hamulec około tyle co na zdjęciu:


https://zapodaj.net/ed426194659ab.png.html


i dopiero wtedy hamuje.Odpowietrzałem już kilka razy 2x na stacjach bmw i samemu.Powietrza w układzie nie ma ani w wyprzęgniku też.Pedał jak wcisnę na odpalonym silniku to deczko zejdzie ale nie do podłogi samej do podłogi to jeszcze daleko :roll:


Efekt jest taki: jadąc samochodem jak nacisnę hamulec to czuć,że noga ciut głębiej wejdzie.Efekt można porównać np do czegoś takiego


zacisk mamy rozebrany ale dalej podłączony do samochodu wciskamy tłok np przyrządem,wkładamy klocki i naciskamy hamulec po złozeniu zacisku aż klocki dojdą do tarczy przez ten czas naciskania pedał hamulca nisko wchodzi dopiero jak tłoczek dopcha klocek do tarczy to już jest twardy.I przy jedzie wydaje mi się,że dzieję się coś takiego.Po naciśnięciu hamulca tłoczek powinien od razu docisnąć do tarczy.Gdy tak się stanie hamulec jest fajny twardy prawie z góry a potem podczas jazdy znów.


Nie wiem czy wina pompy hamulcowej by to była? że przepuszcza ? czy wina może uszczelnień tłoczków? przednie tłoczki mam nowe frenkit i uszczelnienia frenkit + prowadnice.Z tyłu tylko nowe prowadnice+sprężyny przód tył.Tłoczki tylne nie wymieniane od nowości z tym,że tylne mogę ręką wcisnąć.Zauważyłem też,że przednie tłoczki wychodzą szybciej tzn naciskam pedał 3,4razy i tłoczek już sporo wyszedł.A tylne to trzeba z 10 razy aż wyjdą.. ale wejść to ręką się je wciśnie.Jak sądzicie co lepiej kupić używka pompa i wymienić czy może tylne nowe tłoczki+ uszczelnienia ATE i z przodu też bym zmienił uszczelnienia z frenkit na ate.Bo ktoś pisał,że miał autofrena i po kilku mc spuchły.


Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś? niby ate pisze,że nie wolno smarować :roll: z tym,że po posmarowaniu teoretycznie lepiej powinno to działać.Bo prowadnia wchodzi ciasno do gumy.Po założeniu nowych gumek+nowa prowadnica to ciężko palcem przepchać nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jedyne co mi przychodzi do głowy to moze pompa Vacum ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.