Skocz do zawartości

Connected drive - nie działają aplikacje z telefonu


michalk77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu przestały mi działać aplikacje z telefonu poprzez Connected Drive. Wcześniej było OK, a mniej więcej od listopada po podłączeniu iPhone'a przez USB nie widzi ani BMW Connected ani żadnej innej aplikacji np. Spotify. Rzecz zbiegła się chyba w czasie z aktualizacją telefonu do iOS12. Aktualizowałem oprogramowanie w samochodzie - nic to nie dało. Audio przez Bluetooth i USB działa OK.

Szukałem informacji w internecie - nic nie znalazłem.

Byłem w ASO - przeprogramowali samochód, ale to również nie pomogło.

Ten sam telefon działa z Connected Drive w serii 3 z 2018.


Samochód F10 LCI

Telefon iPhone 8 z iOS 12.1.2


Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Działa raz na 100 prób. Kupiłem nawet kabel bmw do iphona ! Najczesciej udaje sie poprzez uruchomienie najpierw aplikacji spotify a dopiero pozniej connecteddrive. Serwis rozkłada rece a grneralnie ma to w d....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Działa raz na kilkadziesiąt razy. Na razie pogodziłem się z tym i puszczam muzykę przez Bluetooth lub USB z pominięciem aplikacji, ale gdyby ktoś miał jakieś rozwiązanie tego problemu, to z chęcią bym to naprawił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez problem z poprawnym dzialaniem. Android.

Po podlaczeniu telefonu wyskakuje mi napis zainstaluj aplikację BMW connected....

Aplikacje mam zainstalowana, polecenia moge wysylac do samochodu, jednak brak info o ilosci paliwa etc...

Brak pogody i innych aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z iphone. U mnie pomoglo wyczyszczenie złącza lightening w telefonie :) Miałem tam pełno syfu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ta usluga dziala coraz gorzej. Kiedys przed wielka updatem tej aplikacji ( była wtedy taka brązowa ikonka ) dzialalo wszystko super a i były dostepne radia internetowe z fajna obsluga porzez idrive. Teraz jedna wielka kupa i nic nie dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że znalazłem sposób na połączenie Spotify z samochodem.

Wróciłem właśnie z długiej trasy i sekwencja:


- włączenie apki BMW Connected

- podłączenie kabla

- włączenie Spotify

- uruchomienie samochodu


dawała prawie w 100% przypadków dobry efekt - to znaczy Spotify był dostępny poprzez iDrive aż do wyłączenia samochodu lub odłączenia kabla. Po odłączeniu telefonu nie dało się już podłączyć aplikacji bez wyłączania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ios dzisiaj wyszla aktualizacja aplikacji wersja 10.0.2 ciekawe czy pomoże !?

Po całodziennej walce - u mnie nie działa nadal i chyba nawet coraz mniej. Bo numer z odpaleniem spotify i przejsciem pozniej na connecteddrive rownierz zawodzi. Lipa na całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.