Skocz do zawartości

BMW E61 końcówka drążka kierowniczego


m4jk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Tak jak w temacie chodzi o końcówkę drążka kierowniczego, a dokładniej chodzi o to że tarła o felgę ( i dostała po tyłku ). Auto na lawecie trafiło do mechanika, drążek odgieli ale w każdej chwili znów może wejść w felgę rok czasu jeździłem i nic się nie działo, zawieszenie sprawne żadnych luzów nie ma wszystko zostało sprawdzone. Mechanicy rozkładają ręce nie wiadomo dlaczego końcówka jest tak blisko drążka że jak go się wygnie to zaczyna trzeć.Przecież nie kupię dystansów skoro wcześniej było dobrze. Z drugiej strony jest co prawda tylko kilka milimetrów odstępu ale nie obciera.


Miał ktoś taki przypadek ?


FnuoSHL.jpg


ptV0rdn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to się kończy jak się w za ciasnych butach chodzi. :mrgreen:

Styling 138 nigdy nie był produkowany w 16".

Do e60/61 oryginalnie były 17".

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja Cię rozumiem.

Napisałem tylko, że oryginalnie ta felga nigdy nie była w 16", a już z pewnością nie przeznaczona do e61.

Jeździłeś przez rok i drążek dostawał przez ten czas po doopie, aż zastrajkował.

Do e60/61 są felgi w 16" więc możesz pokusić się o zakup innego wzoru.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe sprostowanie, źle spojrzałem ja mam styling 242 I teraz wszystko się zgadza są takie felgi i właśnie tylko 16 o rozmiarze 7.


Więc pytanie co może byc nie tak że z jednej strony haczy jak się wygnie drążek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To inna kwestia w takim razie.

A zrób zdjęcie drugiej, dobrej strony.

Końcówka drążka, która ociera jest ori czy jakiś aftermarket?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam jak się dostać na podnośnik ale jak ją się wygnie to jest luzu między felgą kilka milimetrów. Co do marki czy Ori to nie wiem bo nic nie wymieniłem z przodu przez rok z racji tego że nic nie bije ,na trzepakach wszystko zostało sprawdzone i jest git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to styling 242 to jest 16 cali i masz na bank krzywą felgę kolego bo jak wszystko jest ok to prześwit jest i tak zbyt mało chyba jakieś 2 czy 3 mm..

Do e60 nienadaja się felgi 16 cali bo są za małe. Min 17 cali a optymalnie 18 cali

Przy lekkim zgięciu wewnętrznej strony na 16 calach może Ci zablokować koło podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.