Skocz do zawartości

Bmw e60 2.5D 2004 nie reaguje na gaz. Trzyma obroty 1500tys


Pjoter86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Bmw e60 2.5D 2004.

Ostatnio podczas jazdy auto nagle przestało jechać. Tzn nie reaguje na gaz. Cały czas jest 1500tyś obrotów. Podłączyłem kompyter i sprawdziłem dane. Wciskając gaz cały czas położenie pedału gazu wskazuje 0%. Podejrzewałem to i wymieniłem. Jednak nie pomogło nadal jest 0%. Błedy jakie są to:

-43E2 uaktywnienie siłownika przepustnicy

-4670 napięcie zasilania

-4203 sterowanie świecami żarowymi

-4447 komunikat (moment obrotowy anf afs)

Sprawdziłem główny sterownik czy gdzieś woda się dostała na kostki ale sucho. Z tyłu też bezpieczniki przeczyściłem. Podejrzewam główny komputer czyli sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie na szynie paliwowej 336. Ruszyłem tą kostką odpaliłem auto narazie chodzi dobrze. Trzyma oborty tak jak powinno i reaguje na gaz. Zauważyłem że jeden kabelek z trzech jest delikatnie naderwany. Możliwe że tu leży problem. Zobaczymy jak wymienie sterownik świec i złożę to do końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jest ok. Nie wiem czy to ten kabelek bo w sumie był cały tylko koszulka była rozerwana albo coś nie łączyło w kostce ale auto chodzj jak wcześniej. Wymieniłem sterownik świec. Zobaczymy jak bedzie sie zachowywać. Mam jeszcze jednk pytanie może sie orientujesz ponieważ mam błąd zwiazany z kierownicą.

5E40 - czujnik kąta skrętu kierownicy - błędny sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Cisnienie na szynie paliwowej 336. Ruszyłem tą kostką odpaliłem auto narazie chodzi dobrze. Trzyma oborty tak jak powinno i reaguje na gaz. Zauważyłem że jeden kabelek z trzech jest delikatnie naderwany. Możliwe że tu leży problem. Zobaczymy jak wymienie sterownik świec i złożę to do końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.