Skocz do zawartości

skoki obrotow


qucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejny raz prosze o pomoc stoje w korku silnik pokazuje 700 obrotow chodzi rowniutko i cicho i systematycznie co 15-20 sekund spada bardzo gwaltowanie z obrotow az sie zaswieca lampka cisnienia oleju i znowu wskauje na 700 nie mam pojecia co to moze byc, to jest tak gwaltowne jakbym wylaczyl i wlaczyl zapłon druga sprawa co moze byc przyczyna jak ostro jade hamuje silnik pokazuje 1000obrotow i dopiero az do momentu staniecia schodzi powolutku na 700 jak strzele ze sprzegla lub rusze na samym sprzegle tzw przy dusze obroty zejda do 700 odrazu troszke moze to skaplikowanie napisalem ale niestety inaczej tego nie umiem okreslic:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps kable swiece ,kopulka,filtr nowe no 5 tys km moze maja czytalem tu duzo o krokowce zeby ja przeczyscic nie wiem czy to o to chodzi co sie znajduje pod kolektorem ssacym na 2 srobki z wtyczka jest troskze zaoliwiona ale nie moge odkrecic sroby od strony dekla zaworow nie mam jak podejsc srubokretem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik M10 nie ma silniczka krokowego.

 

Jest jedynie zawór powietrza dodatkowego, który działa na zasadzie otwarty - zamknięty przy nienagrznym silniku.

 

Nie napisałeś czy masz instalację gazową. Jeżeli tak, to może tak być, że falują obroty, niestety. Ale u Ciebie i tak w za dużym zakresie.

 

Sprawdź szczelność układu dolotowego powietrza. Wystarczy jakieś pęknięcie na którejś z gum i czujniki głupieją, podając za małą lub za dużą dawkę paliwa, wtedy właśnie mogą falować obroty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.