Skocz do zawartości

Zasięg auta, przebig i stan auta w BMW Connected app


pirogm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Posiadam BMW F31 2013 rok kupiony w salonie w PL. POsiadam aktywne usługi BMW ConnectedDrive z u remote services. Dzięki temu jak wiadomo mogę sterować podstawowymi funkcjami auta z aplikacji telefonu: włączenie świateł, użycie klaksonu, wysłać cel lub notatkę do auta czy włączyć wentylację postojową.



Pytanie do użytkowników: Czy w w F31 z 2013 możliwe jest odczytanie z aplikacji stanu ayta: zasięg, przebieg, stan zamknięci drzwi itp? Widzę w aplikacji miejsce na przebieg, ale nie ma tam żadnej wartości. Czy te funkcje są dostępne dla tego modelu i jeśli tak to czy wymaga aktywacji dodatkowego serwisu?



Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, być może, ale w takiej sytuacji jaki to ma sens? Jeśli aplikacja w urządzeniu MOBILNYM wymaga kablowego podłączenia do samochodu w celu odczytania takich informacji jak przebieg czy to czy jest zamknięty? to jest kompletnie pozbawione sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens ma mały. U mnie nawet Spotify działa słabo. Kiedyś był to problem z brudnym portem ale teraz nawet przy czystym raz działa a raz "Funkacja niedostępna". Generalnie auta przed iDrive 5 muszą wpinać kabel ze schowka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, być może, ale w takiej sytuacji jaki to ma sens? Jeśli aplikacja w urządzeniu MOBILNYM wymaga kablowego podłączenia do samochodu w celu odczytania takich informacji jak przebieg czy to czy jest zamknięty? to jest kompletnie pozbawione sensu

 

Otwieranie, zamykanie, klakson, światła, wentylacja w starszych i najnowszych modułach zdalnie. Aktualizacja info o przebiegu, paliwie, śr prędkości itp. w nowszych modułach też zdalnie, w starszych po kablu podczas ładowania tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tego nie rozumiem, co to za wielki feature, jesli mi podaje dane, które mam przed oczami na desce rozdzielczej? Ok mam w miare nowe auto, ale z opisów na stronie BMW wynika, że te podstawowe dane powinny być we wszystkich modelach od 2013 roku. Ale jak widać nadinterpretuje fakty :), ale po kablu? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Remote Services chyba. Wszystko jest na ten temat już napisane w tym wątku. W starszych autach jest mniej opcji i aktualizacja po kablu, w nowszych więcej po BT. To samo tyczy się np Spotify, które w iDrive "bez kafelków" jest tylko po USB. Naprawdę nie ma po co drążyć tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane jest wyżej, że w autach do 2013 tylko po kablu. A ja mam 2015 wersję LCI i tez nie mam (jak kolega wyżej) tych danych.

Tak więc nei mów, że wszystko już zostało opisane w tym wątku, bo nie są to kompletne informacje.

Nawet po podłączeniu kabla to się nie pojawiaja dane o spalaniu itp.

Pojawia się info, że własnie trzeba podpiąc kabel USB, ale to nic nie daje.

Mam tylko klakson, otwarcie, zamknięcie oraz wentylacje postojową.


Opcje jaką kupiłem to Remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla 2013 aktualizuje się po USB. Jednak wychodzi na to, że najpierw podpinasz tel a potem zapłon. Jedynie w takiej sekwencji mi się aktualizuje. Jeśli podłącze tel w trakcie jazdy i apka jest odpalona - nic się nie dzieje. Mało użyteczne.


Jaka jest dokładnie różnica pomiędzy rocznikami 2013 i np 2015, że ta druga posiada opcję aktualizacji po BT? Soft tylko czy inne moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam tylko NBT i mi sie aktualizuje, wiéc nie do końca to prawda. Faktem jest, że należy jak najczęściej laczyc sie z autem przez BT, jeśli auto wielokrotnie jest uruchamiane a telefon nie jest podłączony przez BT to aktualizuje się tylko miejsce parkowania i dane z ostatniej jazdy, reszta roznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że pierwszy raz trzeba podłączyć się po USB, a potem jak jest wykupiona opcja Remote to działa już po GSM? Zgadzam się z przedmówcami, że jeśli to jest tylko po USB to sorry, ale tego w Monachium, który to wymyślił można tylko wyśmiać :-)

Nie pamiętam, jak to włączałem, ale na pewno trzeba założyć konto na stronie Connected drive i dopisać tam swój samochód.


Przy okazji to powiem Wam, że to mimo wszystko raczej bajer. Na dwa lata użytkowania samochodu skorzystałem 2 razy. Raz zdalnie zamknąłem auto, jak siedziałem już w kinie i przypomniałem sobie, że zostało otwarte... a drugi raz, jak zapomniałem gdzie zaparkowałem w galerii handlowej (użyłem zdalnie klaksonu). Poza tym zaglądam tam z ciekawości.


Aha, no i dzięki tej appce można z Google Maps zdalnie wysyłać cel podróży do nawigacji w samochodzie.


A szkoda, bo mogliby dodać tam uruchamianie zdalne samochodu, tak jak to jest w Volvo, albo przynajmniej info, że czeka na Ciebie aktualizacja nawigacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam codziennie, ale ja mam hybryde. Sprawdzam zasięg na prądzie, włączam ogrzewanie czy klime, sprawdzam kiedy będzie naładowany do pełna, więc dla mnie jak najbardziej użyteczny bajer. Tak BTW w wiekszosci krajow europejskich zdalne uruchomienie silnika jest nielegalne, podobnie jak klakson, więc fajnie macie, ze mozecie sobie zdalnie potrąbić :P

AA i nigdy nie podpiąłem mojego fona przez usb w aucie, w porcie od lat siedzi flashdrive, więc to także nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Konto załóż na stronie connectedrive na kompie. Dodaj swoje auto, następnie zainstaluj na telefonie aplikacje i zaloguj sie wczesniej podanym loginem i haslem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.