Skocz do zawartości

e46 problem po wyczyszczeniu przepustnicy


Wendi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.Mam problem z moim e46 m54b25 wiec zacznijmy od początku, podczas jazdy na sprzęgle falowały obroty więc wyczysciłem krokowca i dalej to samo, przy okazji zuważyłem nie działający zawór disa wiec go wymieniłem, auto odżyło, zbierało sie zajebiscie, nie poznałem własnego auta, przyspiesznie idealne ale nadał falowanie obrotów na sprzęgle i kangurki przy ruszaniu więc wyczysciłem przepustnice dodam ze w tym silniku jest elektryczna ,wyczysciłem wszystko ładnie i pare godzin po tym pojechałem do miasta i sie załamałem auto dostało większego muła niż miało przed zmianą disy, spalanie na komputerze przy 1,2,3 biegu to smiech bo po leciutki wciśnieciu gazu jest 14-18 gdzie wczesniej czegos takiego nie było(tak jakby komputer świrował) i dodam że teraz jak wcisnę pedał gazu jest tak jakby martwa przestrzeń ok 1-2 cm czyli jak wciskam to nic sie nie dzieje kompletnie nic,wczesmiej wydaje mi sie ze tego nie było , auto przy hamowaniu biegami strasznie wolno schodzi z obrotów i tak jakby spalanie mniejsze było. Co to może byc ?? Trzeba zrobić adaptacje przepustnicy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy w kompie. Odłącz przepływomierz i zobacz czy przyspiesza lepiej. Ostatnio naprawiałem e90 tyle że 2,0d kolegi ale problem podobny czyli muł, slaba reakcja na gaz i ekonomizer dochodził max do 15l. Po sczytaniu błędów był problem z ciśnieniem powietrza, okazał się zasyfiony czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo coś źle złożyłeś (lewe powietrze) albo uszkodziłeś przy czyszczeniu przepustnicy. Diagnostyka wskazana, ale skoro po czyszczeniu w tym miejscu jest gorzej to ewidentnie coś Ci nie poszło.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam a co czysciles w tej przepustnic?Rozebrales ja na czesci?Krokowca odbija po takiej operacij szczegolnie jak jest zimno objaw dziwnie schodzi y obtrotow lub nie chce zejsc pozatym po co to czyscic jesli nie ma tam szlamu itp..To zwykly silnik i wirnik wiec albo chodzi prawidlowo lub nie jesli tam cos wleci i zbierze smar albo pyl to nie wyleci tylko sie gdzies przykleij .Wiem i rozumiem ze trzeba sprawdzic to i owo ale po co jesli dziala.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był nagar w środku, a o nagarze w krowym nie wspomnę nawet. Rozebrałem wszystko i poskładałem dokładnie krok po korku i dalej ma muła i wskazówka spalania na zegarach nadal świruje i po lekkim, LEKKIM wciśnięciu wyrzucą ją na 20l, jutro jadę do mechanika podepnę pod komputer i zrobię adaptacje przepustnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd ten wniosek? Jakie są błędy (kody)?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonił i powiedział że po podłączeniu pod kompa wyskoczyły błędy właśnie z vanosem, a jakie kody to nie mam pojęcia, powiedział tylko i wyłącznie że błędy z vanosem i że niby sie zacina

ale z drugiej strony to dziwne bo jeśli po wymianie niedziałającej disy auto sie zbierało normalnie, tylko był problem z falującymi obrotami to jeśli vanos sie zacina to były by jakies objawy oprócz tych właśnie obrotów, jestem ciekawy co dalej się wydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja też..bo mam wrażenie, że ten mechanik nie ma programu do bmw i strzela przy pomocy srefli czy tam delphi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem co oznacza dokopanie się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To trochę przesadził..montaż drugie 600,-? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady, 600 to z rozebraniem i złożeniem a jeśli będzie trzeba coś wymienić, uszczelki czy coś to juz wtedy dolicza do tych 600. Jutro będę dzwonił, może i nawet sie przejade tam do niego i zobaczę jak to wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak że ten mechanik to [BAD] nie mechanik, stwierdził że sobie nie poradzi i dał auto do kolegi który ogarnia BMW byłem u niego i sprawa wygląda tak że vanos jest przesunięty o 3 stopnie, goscie którzy regenerowali vanosa poprzedniemu właścicielowi wsadzili vanosa "na oko" oraz będzie robiona adaptacja przepustnicy i to powinno pomóc, a co do tego pierwszego mechanika gość chciał mi juz wymieniać wszystkie paski, napinacze i ślizgi oraz rozrząd ... brak słow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.