Skocz do zawartości

Wymiana szyby F30 - Pytanie grzecznościowe


GRIVINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W imieniu kolegi chciałbym zapytać.


Kolega miał wymienianą tylną szybę w F30. Zakupił nową jako zamiennik - podobno to samo co ma BMW tylko bez loga.

Zauważyłem u niego, że szyba jest źle przyklejona, tzn krzywo przyklejona od dołu np. 2cm od lewej strony szpary, a od prawej 4cm szpary- wygląda to troszkę słabo.

Noi znajomy chcę teraz to naprawić. Więc pytanie do kolegów z forum. Czy warto? Czy można po prostu odkleić szybę i przykleić ją jeszcze raz poprawnie.

Znajomego to tak wkur..o, że chcę nawet rozbić tę szybę. Może nie potrzebnie mu mówiłem ;) Reklamować się nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wymieniał? Jeśli w firmie to ma gwarancję i może to reklamować. Jeśli nie ma gwarancji, to polecam np Nordglass. Nie wiem po co miałby ją wybijać, tak zapłaci tylko za ponowny montaż i uszczelki. Nie wiem jakie są teraz ceny za montaż ale myślę że okolice 200 zł.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jak krzywo wklejona, to reklamacja. Jak jej nie ma, to wyciąć i na nowo wkleić, tym razem w porządnej firmie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lakiernik wklejal i dlatego krzywo.

Szybę można wyciąć i wkleic na nowo.

Czasem lepiej kupić używana z logiem BMW niż nowa bez :8)

W żadnym razie nie kupujcie nordglassow :mrgreen:

Sekurit st gobain lub piklington jak zamiennik juz wstawiacie.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie nie kupujcie nordglassow :mrgreen:

Sekurit st gobain lub piklington jak zamiennik juz wstawiacie.

 

Też miałem takie nastawienie do szyb Nordglass gdy wymieniałem w E91, ale nie miałem wyboru bo robiłem z ubezpieczenia i taką mogłem wstawić.

Okazało się że szyba Nordglassu wygląda wg mnie lepiej niż oryginał - bo wybrałem szary pas przeciwsłoneczny a nie zielony jak w oryginale.

Ten szary zdecydowanie lepiej komponował się z autem. Montaż w Nordglass :cool2: Myślałem że będzie trochę głośniej, ale nie zauważyłem różnicy w porównaniu do oryginału.


Wcześniej wymieniałem szybę w E46 - kupiłem Pilkingtona, ale nie byłem zadowolony, bo było dużo głośniej niż w oryginale - nie wiem dlaczego, montowałem w specjalistycznej firmie (może kiepski montaż).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele nordglassow i w żadnym razie nie polecam bo kamienie na szybie w ciagu 3 lat robią z nich miazge.

Szkło jest jakieś słabe choć rzeczywiście jak nowa dobrze wyglada.

Dodatkowym minusem jak dla mnie jest ten ich wielki logotyp ktory od razu przy sprzedaży wzbudza niezdrowe emocje kupującego :roll:

Jak możecie kupujcie tylko oryginał.


PS.Jedynym plusem nordglassow jest cena i rozbudowana sieć sprzedaży ale jeśli auto ma do 5 lat to raczej niewarto wstawiać tej firmy.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.