Skocz do zawartości

BMW E39 523i M5 1997 Ogrzewanie pasażerow z tyłu


UTLENIACZ

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekuję konkretnej odpowiedzi na temat ogrzewania pasażerów z tyłu.Posiadam dwa pokrętła ciepło-zimno i otwarte-zamknięte.Panel climatronic,wyposażenie M-pakiet.Czy tylko z tego tunelu leci zawsze powietrze nie ogrzane z zewnątrz ? Na forum są różne odpowiedzi a przecież te same samochody.Może mam coś niesprawne.Ogrzewanie działa poprawnie na wszystkie strony z różnymi temp.Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem panel z tyłu.Od pokrętła ciepło -zimno jest wtyczka z przewodami do sterownika.Jak sprawdzić prawidłowy sygnał na przewodach ze sterownika jak nie mam danych i schematu.Proszę o podstawowe wartości lub może ktoś miał podobną sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może tam jest zwykły potencjometr. Sprawdź miernikiem czy rezystancja się zmienia.


A kiedykolwiek to działało ? Z tego co widzę były różne wersje https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202180 Może masz panel klimatronika nie ten co potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem Ci że z tym ciepłym nawiewem na tył to szału nie ma ,przynajmniej u mnie. Jak wyłączę nawiew na szybę i środkowy to z tej kratki z tyłu fajnie daje, ale jak mam włączony nawiew środkowy i na szybę to z tej kratki leci takie letnie powietrze. Może u ciebie jest to samo.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie jest tak, że jak osiągnie zadaną temp w kabinie to z tyłu dmucha już raczej chłodnym. Za to w lecie przy klimie daje ostro zimnym, a jako, że mam kombi to przydaje się podczas transportu żywności z marketu. Składam siedzenia z jednej strony i kieruję tam nawiew zimnego :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie jest tak, że jak osiągnie zadaną temp w kabinie to z tyłu dmucha już raczej chłodnym.

Skoryguję swoja wypowiedź, bo dzisiaj sprawdziłem i jednak z tyłu po ustawieniu na ciepłe cały czas dmucha ciepłym niezależnie od tego, że z przodu zmniejsza się temperatura nadmuchu, bo już zadana temperatura w aucie została osiągnięta. Jechałem dwie godziny (na zewnątrz temp 0C) i cały czas z tyłu dmuchało przyjemnie ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się cała kpl obudowa nagrzewnicy przed liftem a po lifcie? Z komputera pokazuje błąd silniczka klapy nawiewu,może być uszkodzony.Dlatego pytam ponieważ jest dużo roboty przy demontażu całej deski rozdzielczej.Moim zdaniem na pewno musi lecieć ciepłe powietrze,tylko coś nie działa.Myślałem że tyle osób co ma bmw wie coś na ten temat lub spotkało się z tą przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najprościej byłoby podmienić klimatronik z auta, które posiada tylne ogrzewanie. Wykluczysz czy jest prawidłowy model, bo może dlatego jest błąd sterowania klapami. A INPA pokazuje jakieś dane tej sekcji ? Part Number czy coś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na drugi używany panel klimatronika i wtedy zobaczymy czy są te same błędy -05 silniczek klapy nawiewu,recyrkulacja powietrza,-obecny, 07-napięcie regulacyjne dmuchawy,zwarcie w obwodzie do plusa zasilania,obecny.Gdybym miał wyjętą nagrzewnicę z obudową to bym zobaczył co jest przyczyną nadmuchu zimnego powietrza.Samochód posiadam od dwóch miesięcy i to pierwsze bmw.Tak więc się uczę i powoli dochodzę na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.