Skocz do zawartości

[e36 318i] elektrozawór wody


rybad007

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze mam problem. Chodzi o elektrozawór wody do e36- wersja z klimatyzacją. Były dziwne stuki od elektrozaworu, były problemy z ogrzewaniem, w końcu były ubytki płynu chłodzącego w układzie. Wymieniłem na taki ze szrotu i pochodził z pół roku. Teraz jest zima i ten również się zbuntował. Znowu mam ubytki płynu chłodzącego. Problem jest w tym, że nie ma takiego nowego elektrozaworu nigdzie..No dobra jest- na ebayu za jakieś chore pieniądze, bo około 1200 zł. Na alegro są używki i zestawy naprawcze, tylko że zestawy naprawcze nie pasują numerami do elektrozaworów z mojego modelu bmw. I teraz tak:

Czy można zastąpić elektrozawór w e36 318i zaworem od e34? - tych na alegro jest sporo- nowych.

Czy można w jakiś inny sposób rozwiązać ten problem? Niekoniecznie wydając połowę wartości samochodu na nowy elektrozawór?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z elektrozaworem wynika ze starzenia gumy z której wykonane są membrany. Miałem podobny problem w zeszłym roku, ale na allegro można było jeszcze dostać nowy oryginał za 700zł. Z tego co się orientuję zestawy naprawcze mimo opisu sugerującego kompatybilność z E36, nie pasują do tego modelu. Ja zacząłem przeglądać wszystkie aukcje dotyczące elektrozaworów. Niektórzy sprzedawcy podają dane samochodu z którego pochodzi dana część. Szukałem części z końcówki produkcji modelu. Zapłaciłem 50zł z gwarancją i hula już ponad rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W zeszłym roku rzeczywiście można było dostać kilka sztuk na allegro. Ale wtedy nie zdawałem sobie sprawy z tego, że zakup zaworu to taki problem. Z tego, co piszesz wynika, że jednak warto kupić używkę, a to już daje nadzieję. Chyba i tak nie pozostało mi nic innego. A co z zamianą na część z innego modelu? Ktoś próbował?


Edytowany:


Udało mi się kupić nową część na allegro za jakieś 450zł. Mimo to, ciekaw jestem czy znajdzie się ktoś, kto ma pomysł na zamianę elektrozaworu do e36 z innego modelu, ewentualnie regenerację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.