Skocz do zawartości

Oleje silnikowe PMO


Klucha01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Teraz PMO stało się dosyć popularne więc może i ja się wypowiem na ten temat :)


Mam u siebie w N52 (wcześniej jeździlem na Valvoline) i dwie rzeczy zauważyłem na duży plus względem poprzedniego oleju. Pierwsza to ze zredukował mi zuzycie oleju o jakieś 40% względem Valvo co było dla mnie bardzo ważne. A druga rzecz to taka, że wyciszył silnik, naprawdę ładnie na tym pracuje. Reszta w sumie bez zmian, ale patrząc na to, że to olej w cenie Valvo a tańszy od Motula to myślę, że to bardzo dobra opcja w tej cenie.


Do tego dodatek baz PAO (chyba ok 25%) co w tej cenie się nie spotyka.


Aha, zapomnialem dodać, że na jeżdzę na PMO 5w30 C3- czyli takim jaki zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika 5w50 nie będzie idealnym wyborem. Znam ludzi, którzy na tym jeżdzą, ale czasami jezdzą też na torze swoimi beemkami wiec to zrozoumiałe. W twoim przypadku 5w40 będzie wystarczający.



A co do oleju PMO to olej z holenderskiej fabryki, dosyć nowa marka więc opinii za dużo nie znajdziesz, chociaż obecnie to bardzo dobry wybór. Spory dodatek baz PAO, dobre parametry i największy plus, przynajmniej narazie nie ma jego podróbek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Poprzedni właściciel makaroniarz lał castrola , 5w30 , ja jak kupiłem zrobiłem na tym 3 tys przed serwisem i tez nie wzięło . A co do ceny to za pmo muszę dać 260 zł, To chyba nie jest 30 zł . Normy jakie używam to takie jak książka pisze - tzn ll 01 A3 , żadnych ll04+, oleje C3 są droższe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.