Skocz do zawartości

Bmw f30 318D lekkie drgania na zimnym


mario1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Po podłączeniu komputera diagnostycznego pokaże która świeca nie grzeje. Taki błąd nie zawsze świadczy o uszkodzonej świecy może być również uszkodzony sterownik świec. Natomiast nie wyświetli się żadna informacja z kompa samochodowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wymiana świec żarowych na forum urosła do rangi zmiany rozrządu w silniku n47...

Kup Mario te świece i zleć po prostu ich wymianę na ciepłym silniku.

Problem zapieczonych świec firma bosch w tym modelu świecy ominięto stosując specjalna powłokę która ma zapobiec problemom z ich wykręceniem.

Bosch nie zaleca do swoich świec smaru tak jak beru które ma swój smar przeznaczony do tego celu.

Pomysł z kupnem nowego pojazdu tez mi się podoba jeśli budżet nie gra roli.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Dołączę się do tego wątku ale z F11.


Dwa egzemplarze:

520d N47 - 330 nalotu, poduszki silnika z pneumatyką - poduszki od nowości 2010 rok, bez start-stop

525d N47 - 170 nalotu, poduszki silnika bez pneumatyki, 07/2013 rok, start-stop.



520d - masełko, żadnych mrowień, drgań itp.



525d - mrowienie, wibracje ale nie zawsze.

Więc wymieniłem poduszki na nowe. Stare wyglądały na zużyte (jedna zapadnięta, druga wylana). Zero poprawy.

Dałem poduszki na podciśnienie (bez podciśnienia są miękkie) i niestety ŻADNEJ ZMIANY.


Zauważyłem że mrowienie pojawia się/znika w zależności od trybu pracy silnika. Być może jak się wypala DPF to nie ma mrowienia.

Na zimnym zawsze bardziej niż na rozgrzanym, ale i na rozgrzanym jest ten problem.


Wtryski igła, przepływka igła.

EGR OFF (nie ma to wpływu) ale.. można to wykluczyć.

Klapki w dolocie nowe.


Rozrząd 7 tyś km wymieniony, przed i po tak samo.


Co mogę zrobić? (oprócz sprzedaży) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wszystkie 4 swiece wymienione wyszły w miarę gładko ale widać było na świecach że schodzily z gwintem. Mechanik niby poprawił gwinty nie wiem jak to zrobił ale niby poprawił.

Dac znać w kolejny chłodny poranek czy coś się poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie grotów używanych świec i wrzuć na forum.

Teraz robią takie lipne głowice ze czasem trochę Alu zostaje na gwintach.

Te głowice odlewaja z chińskiego aluminium.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niekończąca się historia..

Dzisiaj rano odpalam silnik po 2 dniowym postoju. I klikam start i na chwilę jak by obroty spadły z 1000 do około do 600 wyskoczył komunikat na idrive czerwony że za niskie ciśnienie po 5 sek zgasło i nie ma żadnego błędu silnik działa ok pracuje równo przyspiesza bez problemów. Na btool żadnego błędu nie ma, zapalalem i gasilem później kilka razy ale był ciepły i nie było problemu


Czy to coś związanego z tymi świecami?


Edit:

Byłem przed chwilą odpalić auto po nocy i zapalil bez problemu i żadnych błędów. Już sam nie wiem od czego to było wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko raz miałem taki dziwny przypadek z odpaleniem i tym błędem na idrive z niskim ciśnieniem

Czy mogło być to spowodowane ze wtedy to było pierwsze zimne odpalenie po wymianach swiec i komputer może jakiejś nie uruchomił dla tego wywaliło taki błąd ?

Bo odpukać na razie nie ma żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.