Skocz do zawartości

M57 N2 Wymiana glowicy i rozrzadu


DanielGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Auto o ktorym mowa to Bmw 5 e60 2007 3litry diesel kod silnika M57 N2 306d3

Jakis czas temu pisalem ze zerwal mi sie lancuch rozrzadu no i nadszedl czas do naprawy, wszystko rozebrane, nowe graty dotarly wiec czas to poskladac :D :D Dlatego wlasnie mam kilka pytan, mianowicie interesuje mnie sposob dokrecania glowicy :?: (jaka kolejnosc srob i jakie momenty) dla glowicy jak i rowniez samej pokrywy. Jest jeszcze jedna kwestia ktora zawalilem :duh: :duh: mianowicie wyrzucilem stare lancuchy (bylo to 3 miechy temu) czyli 3 sztuki no i teraz doszla paczka z nowymi i niestety lancuchy wymieszane i nie opisane a wiec dlatego prosze was jesli wiecie ile ogniw ma dany lancuch (pompa oleju-wal) (wal-pompa wtryskowa) (pompa wtryskowa-walki)


Z gory dzieki wszystkim :cool2: :cool2:

Pozdro Mordy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność i momenty dokrecania głowicy masz dołączone do uszczelki.


Pokrywa zaworow 10nm (radze 8-9). Pokrywa rozrzadu: śruby M6 dociagasz z siłą 10nm.....M7 15nm..... M8 22nm

Wtryskiwacze mocowania 9nm. Rurki CR 23nm.


Z lancuchami nie pomoge.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli masz trzy lancuchy to ich sie nie da pomylic , ale trzy lancuchy sa w silnikach N 57 i tego silnika nie widac w seri E 60

Natomiast w silniku M 57 widze w programie warsztatowym tylko dwa lancuchy ale tez ich sie nie da pomylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie znam roznicy dlugosci lancuchow ale jednak wiem jakie auto posiadam od kilku lat. Seria 5 z 2007 to jest E60 :cool2: :cool2: Silnik do rozrzadu sam rozbieralem i byly tam 3 lancuchy a konktertnie 4 kola zebate od dolu; :P :P

pompa oleju :arrow: wal :arrow: pompa cisnieniowa :arrow: walki rozrzadu

Edytowane przez DanielGregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pierwszy raz rozebralem do tlokow m57i mialem kilka zagwostek np cudowna sruba od pokrywy lancucha schowana pod zebatka walka... wiec teraz wole wszelkie watpliwosci :cool2: opisac i przy okazji zapytac no ale to faktycznie da sie to przymierzyc, bedzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.