Skocz do zawartości

M54b22 słabe przyspieszenie od dołu do 3500obr


pijak351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie Bmw e60 520i oznaczenie silnika m54b22 auto z gazem lecz problem jest zarówno na Pb. I LPG auto nie przyspiesza odpowiednio od dołu do ok 3500 obr potem jest mało wiele auto było na kompie lecz nie ma żadnych błędów silnika czujniki wymienione odma czysta pryska ie plakiem na kolektor też bez różnicy czyli brak lewego powietrza prosiłbym o podpowiedź co może być problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z tym że n53b30 i u mnie urwana jest klapka dużej disy, wymieniam też małą bo jest pod kolektorem a i tak kolektor muszę zdjąć- jest w nim olej, wymieniam też odmę.

Jak sprawdzałeś tą disę inpą czy wyciągałeś zawór?

Diagnoza n53/n43 info pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za słaby dół w M54 najczęściej odpowiada jeden z czujników wałka, nie pamiętam teraz który czy ten z przodu czy ten z boku. /tak przynajmniej było u mnie,a kilka tematów w dziale E46 to potwierdziło/

W M54 dostęp do disy jest bezproblemowy, przynajmniej w E46 bo tam wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z tym że n53b30 i u mnie urwana jest klapka dużej disy, wymieniam też małą bo jest pod kolektorem a i tak kolektor muszę zdjąć- jest w nim olej, wymieniam też odmę.

Jak sprawdzałeś tą disę inpą czy wyciągałeś zawór?

 

W M54 są dwie DISY? Naprawiałem kiedyś taki silnik i widziałem tylko jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam powracam do sprawy słabego przyspieszenia w bmw e60 520i m54b22. Auto miało wymienione wszystkie czujniki. Korby. Wałków i nic, przepływka nie ma żadnych błędów, katow niema,świece i cewki dobre zapalony nie wypadają obroty utrzymuje dobrze nie faluja, ale mocy brak do ok4tys puzniej jest dużo lepiej, ciśnienie paliwa 3.5bara to dobrze z tego co czytałem może ktoś podrzuci co jeszcze może mniec wpływ na słaba dynamikę auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.