Skocz do zawartości

X4 na felgach 20"


troopers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Znalazłem Pirelli P Zero.

Na oponeo masz komplet z homologacją BMW wzmacniane XL bez rft za 3260 zł, tylko zaraz się wyprzedadzą.

Michelin Primacy 3 znalazłem tylko na przednią oś, może jakiś sklep załatwiłby na tylną, ale nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu poszukiwań , widzę ze znalezienie kombinowanego kompletu z homologacją BMW graniczy z cudem , kilka kat temu jak auto było wyprodukowane może nie było problemu , ale teraz takie same opony na przód i tył bez runflat jest nie do dostania . Pozostaje kupić bez homologacji BMW lub z runflat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kup te co wysłałem, wszystko będzie ok.

Nie posłuchałem i zrobiłem chyba błąd . Pojechałem na duża wulkanizację , powiedziałem żeby mi pokazali co mają w tym rozmiarze i znalazłem między innymi u nich goodyear asmymetric 3 ,wybrałem je bo po obwodzie tył i przód jest identyczny (mierzyłem) . Założyłem te opony i coś jest nie tak . Jak delikatnie przyspieszam to wszystko jest Ok , ale jak gwałtownie ruszam to nie zależnie od biegu , obrotów w przedziale 45km/h- 70km/h mocno auto drży ( wpada w wibracje - słychać dudnienie ) i po tej prędkości wszystko Ok . W przedziale 45-70 km/h jak jadę stała prędkością to jest wszystko w porządku . Coś ewidentnie nie gra bo na zimowkach tego nie było . Dziwne bo obwód kół przód tył jest identyczny

Edytowane przez sskrzypekss1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup te co wysłałem, wszystko będzie ok.

Nie posłuchałem i zrobiłem chyba błąd . Pojechałem na duża wulkanizację , powiedziałem żeby mi pokazali co mają w tym rozmiarze i znalazłem między innymi u nich goodyear asmymetric 3 ,wybrałem je bo po obwodzie tył i przód jest identyczny (mierzyłem ) . Założyłem te opony i coś jest nie tak . Jak delikatnie przyspieszam to wszystko jest Ok , ale jak gwałtownie ruszam to nie zależnie od biegu , obrotów w przedziale 45km/h- 70km/h mocno auto drży ( wpada w wibracje - słychać dudnienie ) i po tej prędkości wszystko Ok . W przedziale 45-70 km/h jak jadę stała prędkością to jest wszystko w porządku . Coś ewidentnie nie gra bo na zimowkach tego nie było . Dziwne bo obwód kół przód tył jest identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ja mam zalozone Hankook Ventus S1 Evo2. 245/45 przod i 275/40. Oczywiscie 19. Niestety na rft dosyc twardo, prowadzenie ok, zadnych problemow z xDrive.

Niestety bardzo szybkie zuzycie opony! 20 tysiecy i praktycznie opony do wymiany! Ma ktos podobne zuzycie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Pytanko mam. Kupiłem x4 f26 2.8i na felgach 19 i mam tam wszystkie cztery 245/45 r19. Koleś mi powiedział że przy r19 wszystkie opony mogą mieć taki rozmiar i niczym nie ryzykuję... w sensie uszkodzeniem xdrive.

Marzą mi się r20 i tutaj znowu dostałem info, że przód może być r20 245/40 a na tył r20 275/40. Z tyłu jest podniesiony bieżnik bo powinno być 35.

Powiedzcie proszę, czy ja ryzykuję uszkodzeniem napędu przy takich zmianach?

- gdy jeżdżę na 4x r19 245/45

- gdy jeżdżę na r20 245/40 przód i r20 275/40 tył.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Koleś mi powiedział że przy r19 wszystkie opony mogą mieć taki rozmiar

To nie sprecyzował koleś, że tylko w przypadku takich samych felg, bo jak są szersze na tylnej osi to zakładamy opony w innym rozmiarze na tył.

Jeśli kupisz 4x 20" w tych samych szerokościach to zakładasz 4x takie same opony. I to polecam, bo 4 opony mieszane z homologacją BMW na 20" to nie są 2k zł :wink:

Jeśli natomiast kupisz komplet z szerszymi na tylnej osi - wówczas tylne opony w innym rozmiarze (tabliczka na aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.