Skocz do zawartości

140i xdrive - jakie zimówki?


Wyry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czekam na 140i xdrive, auto przyjeżdża na letnich 18" 225 przód i 245 tył (felga 719M), felgi przód 7,5, tył 8.

Wg BMW na zimę powinny być te same szerokosci opon na osiach czyli 225, zalecają żeby tylna felga miała 7,5 jak przednia. Wg wszystkich konfiguratorów można stosować opony 225 na feldze 8, dlaczego zatem wymagają 7,5?


dzięki serdeczne za pomoc

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze kolokwialnie, olej ich i niech spadają na drzewo... :wink:

Mnie też proponowali 4 takie same koła 225/45/17 za ponad 8k zł. Kupiłem felgi i opony /za ~5k/ w tym samym rozmiarze co letnie i po kłopocie. Coś tam wspominali jak byłem na serwisie olejowym i tyle. Auto przejechało 2 sezony i niedługo następny. Jakoś obaw o bezpieczeństwo własne, pasażerów i jednolitość auta nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=45&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=43&width2=245&aspect2=40&wheel_size=17&wheel_width=8&offset2=53 masz fajny kalkulator.

Ja ze względu na zamieszkanie w małym mieście z kiepskimi ulicami, zdecydowałem się na felgi 17. Musiałem znaleźć balans pomiędzy komfortem a wyglądem i jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że na 18" jest bardzo twardo? Powiem szczerze, że zamówiłem auto bez jazdy próbnej, aktualnie jeżdżę F10 530d xdrive, wyłącznie po mieście.

W Niemczech ma Leebman koła 436M 4szt po 7,5 czyli pod opony 225 ale cena kosmos 2,5 tys Euro. U nas na allegro i olx wszystko mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomiędzy profilami 35/40 a 40/45 różnica w ilości gumy na feldze nie jest duża, ale sam sobie odpowiedziałeś co do zasobności portfela. Stosunek ceny jest 1:4, a wybór modeli podobny. BTW, zimówki mam Pirelli SottoZero Serie 3. Tylne opony zjechałem w 2 sezony /10-12kkm/ :shock: Znajomy Vulkanizator nie mógł wyjść z podziwu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam na 140 xdrive 4 x 225/45/17 Dunlop winter sport. Komfort jazdy jest bardzo dobry. X drive pracuje lepiej niż przy letnim oryginalnym mieszanym zestawie Michelin pilot sport. Oczywiście nie są to opony które nadają się do ekstremalnie sportowej jazdy po zakrętach. Dodatkowo są wrażliwe na temperaturę czyli powyżej 10 st są miękkie i nie trzymają na zakrętach jak bym chciał. W niskich temperaturach jest świetnie. Wybrałem ten profil i oponę aby trochę odpocząć po twardych letnich oponach. Ogólnie polecam taki wybór. Jeśli jednak chcesz mieć lepszy wygląd i sportowe właściwości w zestawie zimowym to kupiłbym 4 x 18 cali w tej samej szerokości. U mnie i lato i zima to opony bez runflat, samochód na zawieszeniu m adaptacyjnym. Pozdrawiam i gratuluję najlepszego bmw jakie można kupić. Radość z jazdy większa niż w m5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.