Skocz do zawartości

BMW 116 E87 1.6 122KM / WBAUE31050E073528


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) interesuje mnie zakup auta średniej wielkości takiego właśnie jakim jest BMW serii 1 . Nie interesują mnie sportowe doznania , gdyż auto potrzebuje do małych prędkości tylko do miasta i tylko w benzynie . Zaraz pewnie usłyszę o dużych kosztach naprawy i tym by nie kupować tego silnika. Mam niestety takie szczęście , że to co mnie interesuje to zawsze jakieś minusy i w końcu nigdy auta nie kupie :( Niestety nie ma jeszcze zdjęć w ogłoszeniu bo jest nowe i dzwoniłem do salonu plichty i mają dodać zdjęcia jutro wieczorem ale powiedzcie mi :


1.) Czy w tym bmw blacharka jest ok ? Dość mocne blachy są ? ja już naprawdę mam dość pognitych samochodów. Ostatnio oglądałem honde civic z 2008 roku i pordzewiała. Tak samo toytoa. Jakiś czas temu oglądałem passata b6 i to samo. Oczywiście ja nie neguje tych aut i po prostu być może trafiłem już na zmęczone egzemplarze ale jak wygląda sprawa blacharki w tym bmw ? Słyszałem , że mają dobre blachy. Prawda ?


2.) Silnik. Czy ten silnik jest w miarę " prosty " w budowie ? Nie zależy mi na mocy a na tym by silnik nie był skomplikowany .


Auto ogólnie jest pewniejsze niż od handlarza i mam tam kumpla w tym salonie. Twierdzi , że przebiegi są w 101% pewne i zapewnia mnie z tym. Warto ?


http://uzywane.plichta.com.pl/kod/19p16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź za co będę bardzo wdzięczny bo nie wiem czy warto jechać je oglądać. Mam blisko ale musiałbym nie iść do pracy bo później ciężko z czasem. Ogólnie czytałem opinie na autocentrum i nie ma złych opinii . Ludzie polecają ten silnik ale pojęcia nie mam jak Wy go ocenicie. Jak wspomniałem nie zależy mi na sportowych doznaniach i jestem pewny tego co mówię. Auto tylko miasto + nie jeżdżę dużo bo do pracy chodzę pieszo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vehicle Information

Type

Value

Prod. Date 2007-11-15

Type 116I (EUR)

Series E87 (1 Series)

Body Type SH

Steering LHD

Engine N43

Displacement 1.60

Power 90kw / 122hp

Drive HECK

Transmission Manual

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery STOFF NETWORKANTHRAZIT (AUAT)

Options

S1CAA Selection Of COP Relevant Vehicles

S1CCA Auto Startstop Function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S249A Multifunction F Steering Wheel

S255A Sports Leather Steering Wheel

S320A Deleted Model Lettering

S423A Floor Mats Velours

S428A Warning Triangle And First Aid Kit

S468A Ski Bag

S473A Armrest Front

S493A Storage Compartment Package

S494A Seat Heating Driverpassenger

S507A Park Distance Control PDC Rear

S520A Fog Lights

S530A Air Conditioning

P7RPA Advantage Package

L801A National Version Germany

S863A Retailer Directory Europe

S879A Onboard Vehicle Literature German

S8SCA Telematics Access Requestcountryspec

S8SPA Control Unit COP

S934A DummySALAPA

Standard Equipment

S1CBA CO2 Package

S411A Window Liftselectricfrontrear

S4AKA Interior Trim Finishers Silver

S548A Kilometercalibrated Speedometer

S851A Language Version German

Support us by clicking like button:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. A odnośnie silnika to z tego co czytałem jest on drogi w naprawach i rozrząd bardzo jest kosztowny ? Ogólnie mógłbyś na moje pytania z pierwszego postu odpisać ? Zależy mi na tym z racji tego , że chciałbym jutro to auto zobaczyć. Wiele razy słyszałem stwierdzenie " rozrząd na łańcuchu a więc wymieniać nie trzeba " . To oczywiście mit ? Po prostu taki rozrząd dłużej wytrzymuje zapewne ? Bo szczerze jakbym miał kupić to BMW i na starcie robić rozrząd za 3 tys to musiałbym odpuścić bo przekroczy mój budżet .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź ale kurczę wciąż nie wiem wielu rzeczy o które pytałem heh.


1.) Jak sprawa blach w tym BMW ? Mam nadzieję , że nie gnije tak jak w Focusie nawet z 2008 roku ?


2.) Ten silnik jest dość " skomplikowany " i dość drogi w naprawach ?? Jeśli chodzi o wymianę rozrządu to można wymienić za 1000 zł czy trzeba od razu ładować 3 tys i wymieniać te jakieś koła itp ? nie znam się na tym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A dopuszczasz wymianę wtryskiwaczy za 4 tys.? Jak też nie to proponuję szukać kopciucha :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem świadom tego , że auto ma swoje lata i nie ma auta które się nie psuje i tak czy siak czeka mnie naprawa. Ale tutaj po prostu na starcie nie chciałbym wpaść w koszta a mówisz , że takowe mogą być ? Bo na auto mam 20 tysięcy + te 3 tys chciałem przeznaczyć na początkowe sprawy ale tutaj rozrząd jest drogi z tego co widzę.


Raczej odpuścić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podstawa to odpowiednie sprawdzenie auta przed zakupem, wtedy wiesz co masz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten silnik też jest taki " skomplikowany " jak ten 1.6 ? Też ma tak drogi rozrząd , jakieś noxy itp ? Nie znam się dlatego pytam. Szukam prostego silnika . Coś w desen 1.6 MPI od VW . Wiem , wiem zamulony ale pancerny bo miałem w skodzie. Ten 2.0 jest dość prosty ?



https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-fv-5-drzwi-abs-dsc-pdc-isofix-6-biegowy-prywatnie-ID6BsdRN.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ta sama rodzina silników, problemy te same. Ta marka nie spełni Twoich oczekiwań. Poza tym: jeden temat - jedno auto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.