Skocz do zawartości

Naprawa czytnika navi BMW E53


snemei

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Moje radio straciło całkowicie obraz. Kupiłem drugie i nadal ciemno. Przeszukując zakamarki internetu doszedłem do informacji, że problem może leżeć po stronie czytnika nawigacji DVD, który siedzi sobie w bagażniku. Fakt jest taki, że żadna lampka się w nim nie pali. Kaseta od zmieniarki też się nie otwiera. Szukam solidnego człowieka, który mi z tym pomoże, być może chodzi o jakąś fizyczną naprawę tego czytnika...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nurek301 Dzwoniłem do gościa od Googla, ale najpierw stwierdził że nie może rozmawiać i kazał dzwonić po 16:00. Dzwoniłem o 16:10 nie odbiera, dzwoniłem po 18:00 nie odbiera..., oddzwonić - też nie oddzwonił. Dlatego w swoim poście celowo zawarłem "Szukam solidnego człowieka..." :) Ale dziękuję za info, potwierdziłeś mnie w przekonaniu że dobrze szukam problemu :cool2: będę z tym walczył dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podpinam się do tematu. Ja mam następujący problem. Po wgraniu polskiego menu coraz częściej zawiesza mi się nawigacja tzn. w czasie jazdy po jakimś czasie znika wszystko i wyświetla się komunikat proszę chwile zaczekać lub nieprawidłowa płyta i coś tam dalej, nie pamiętam. Wszystko wraca do normalności jak samochód postoi z godzinę lub dłużej. Czy może to być wina płyty, bo oryginał to nie jest (kupiłem na allegro)? A może laser jest brudny, choć stosowałem płytę czyszczącą? Macie jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Ja mam następujący problem. Po wgraniu polskiego menu coraz częściej zawiesza mi się nawigacja tzn. w czasie jazdy po jakimś czasie znika wszystko i wyświetla się komunikat proszę chwile zaczekać lub nieprawidłowa płyta i coś tam dalej, nie pamiętam. Wszystko wraca do normalności jak samochód postoi z godzinę lub dłużej. Czy może to być wina płyty, bo oryginał to nie jest (kupiłem na allegro)? A może laser jest brudny, choć stosowałem płytę czyszczącą? Macie jakieś pomysły?

 

Wina lezy po stronie złego odczytu mapy i czytnik sie resetuje.

Nie należy czyścić optyki czytnika płytami czyszczacymi. Wyczyść laserdelikatnym wacikiem z płynem do optyki i jak wówczas nie pomoże to zmien mapę a w najgorszym trzeba będzie zmienić laser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.