Skocz do zawartości

elektryczny podgrzewacz wody 3' E46 330d


Małolat1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie. Poszukuję sprawnego w dobrej cenie ( koniecznie numer części 64129145439 ). Roger_nysa niestety już nie zajmuje się podgrzewaczami i podpowiedział, że z X3 też pasuje.


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AP91-EUR-05-2001-E46-BMW-330d&diagId=64_1090


strasznie faluje silnik na zimnym...

Edytowane przez Małolat1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 3 podgrzewacze.Ostatni od roger nysa mówił,że sprawny i mimo to też falowanie.Alternator mam drugi na poprzednim było to samo.Szczotki jak nowe,drugi regulator napięcia.Wszystkie kable masowe itp wyczyszczone na błysk.Do tego miałem nowy akumulator.Gdy załącz się podgrzewacz obroty skaczą 14 v do 13.5 i tak w koło temat rzeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 3 podgrzewacze.Ostatni od roger nysa mówił,że sprawny i mimo to też falowanie.Alternator mam drugi na poprzednim było to samo.Szczotki jak nowe,drugi regulator napięcia.Wszystkie kable masowe itp wyczyszczone na błysk.Do tego miałem nowy akumulator.Gdy załącz się podgrzewacz obroty skaczą 14 v do 13.5 i tak w koło temat rzeka


Wiem, że temat rzeka. Jednakże nie widzę innego powodu dlaczego silnik faluje. Tylko w zimne dni, tylko do nagrzania, tylko z włączonym nawiewem i i temp. ustawioną powyżej 15-16 stopni.


Chcesz odsprzedać albo znasz kogoś kto posiada sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to falowanie na zimnym to normalna reakcja silnika kiedy podgrzewacz jest wlączony, nawet gdy nie działa. Używki nie kupuj nie warto, nie kupisz sprawnego używanego bo ten podgrzewacz każdy padał tak jak sterowniki świec żarowych, poprostu zla konstrukcja. Oddaj jakiemuś elektrykowi tego co masz i niech to naprawi, mniej zaplacisz a gdy zrobi to dobrze to problem sie predko nie pojawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co wiem to falowanie na zimnym to normalna reakcja silnika kiedy podgrzewacz jest wlączony, nawet gdy nie działa. Używki nie kupuj nie warto, nie kupisz sprawnego używanego bo ten podgrzewacz każdy padał tak jak sterowniki świec żarowych, poprostu zla konstrukcja. Oddaj jakiemuś elektrykowi tego co masz i niech to naprawi, mniej zaplacisz a gdy zrobi to dobrze to problem sie predko nie pojawi

 

Nie jest to normalne gdy faluja obroty a podgrzewacz jest sprawny

Miałem uszkodzony podgrzewacz i po włączeniu nawiewu obroty falowały z 750 na 900. Po wymianie na używany auto sie grzeje szybciej a obroty nie falują

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja podgrzewacz mam sprawny. Na zimnym silniku grzeje się momentalnie. Ciepłe powietrze jest szybko w aucie, ale jak podgrzewacz działa to widze minimalne falowania. Takie w granicy 30-50 obrotów. Nie jest to kwestia podgrzewacza, bo kupiłem drugi używany. Oczywiście był nie sprawny. Naprawiłem go i zachowuje się identyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W jakim zakresie faluja Ci obroty ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kilku lat jest tak,że gdy podgrzewacz się uruchamia to obroty skaczą a napiecie skacze też 14 do 13.4v.. aż światła lekko przygasają wieczorem.Dodam mam już generalnie trzeci podgrzewacz w tym jeden prywatny od rogera nysa.Drugi alternator.Trzy regulatory sprawdzone.Kable masowe silnika itp wyczyszczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi mi w jakim zakresie Ci skacza te obroty. U mnie skakały od 750 do 900 i tak cały czas az auto nie nagrzało się. To że napięcie skacze jest normalne bo podgrzewacz pobiera duzo prądu. Zawsze mozesz go sprawdzic odpinając wtyczkę , bedziesz wiedział czy cos sie zmienia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odpiecie wtyczki powoduje,że wszystko się uspokaja.Ale tak jak mówię wskazówka rusza się lekko góra dół od obrotów.W teście 9.0 obroty skaczą z 14v do 13.3v i tak w koło.Sprawdzałem juz na drugim alternatorze ,praktycznie trzy regulatory napięcia i trzy podgrzewacze.Kabel masowy pod spodem auta wyczyszczony jak i wszystkie kable przy rozruszniku itp.Wieczorem wiać w kabinie jak światełka delikatnie przygasają jak chodzi podgrzewacz i to napięcie skacze..


też nie mam pomysłu co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie tak wygląda problem z falowaniem:

U mnie własnie takie falowanie występowało i po wymianie podgrzewacza jest :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak mówię posiadam podgrzewacz od rogera nysa bo dał mi na testy kiedyś więc zakładam,ze to jest podgrzewacz prywatny i to samo jest.Dzisiaj wyciągnąłem płytkę podgrzewacza i lutownicą poprawiłem wszystkie luty.Generalnie błędów podgrzewacza nie mam .Po uruchomieniu w inpie elec.heater jakoś tak można ustawić moc grzania podgrzewacza.. od 0 do 95stp.Dałem na 90stp po około 20/30sekundach podgrzewacz gorący jak ogień..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To mój ma dużo mniejsze falowanie niż u fylype, tylko ja mam automat 2.0. Jak stoje na światłach to co 10-15 sekund widać że wskazówka drgnie. Obroty zmieniają się o 10 obr. Błędów podgrzewacza brak. Podgrzewacz bardzo szybko się nagrzewa. Małolat u ciebie to jest masakra:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie pamiętam jeden test. Odłączyłem wtyczkę od podgrzewacza pod silnikiem i obroty już nie falowały ale widocznie dłużej się silnik nagrzewał. Gdy ją podpiąłem ponownie to falowanie powróciło ale nagrzewał się znowu szybko. Kupiłem nawet drugi używany podgrzewacz ale cały czas sie zbieram i zastanawiam czy montować go w ciemno... Podobno działał ale każdy tak gada jak sprzedaje jakieś części na grupach fb co trudno je od razu sprawdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.