Skocz do zawartości

Polecane opony na zimę?


sanov

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu opon zimowych jakie oponki możecie polecić? Styl jazdy raczej umiarkowany, miesięczny przebieg coś koło 600 km trasa + miasto budżet myślę 800 złoty za komplet dodam, że jest to moje pierwsze bmw i pierwszy napęd na tył :roll: Na ile sezonów starczą takie zimówki tak orientacyjnie i jak widzicie kupowanie używanych opon?


BMW Seria 3 Coupe E46 320Ci (110kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet rozmiaru nie podałeś jakiego szukasz, ale wnioskuje że 15 skori chcesz 800 zl wydać:) Używki miałem raz, letnie i nigdy więcej. Z używkami jet tak, że zawsze jeździsz na starych oponach. Aby wyjechać BMW z chociażby małej zaspy trzeba mieć extra bieżnik. Tył nie jest obciążony, jak przy przednim napędzie, więc brak tego docisku. Worek w bagażniku pomaga, ale tylko przy ruszaniu, bo jazdzić się nie da. Zamiata dupskiem. Po pierwszej zimie na oponach ktore dostałem z autem, już na dobiciu, nie mogłem z żadnego parkingu wyjechać. Krew zalewała mnie co wsiadałem do auta. Następny sezon kupiłem nowe NOKIANY i z każdej zaspy bez problemu wyjeżdżałem. Zimowe opony w BMW muszą mieć wysoki bieżnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zaraz poleci do kosza

Ale 15 to tam napewno wejda :duh:

Worek do bagażnika to się wrzuca do poloneza a nie do bmw

Co do zimowek to też polecam Nokiany ale 16 tek nie kupisz za 800zl chyba że używki a to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 zimy temu kupiłem nowe NOKIANY WRD3 205/55/16, kosztowały 1150PLN. Mięsa ciągle tyle co na początku, a robię jakieś 1tys. na miesiąc. Prędzej się zestarzeją niż je zetrzesz. Polecam jednak trochę dołożyć i kupić dobre, nowe opony, które najprawdopodobniej kupisz tylko raz do auta, a nie bawić się w jakieś używki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Conti ts850 lub 860, ale musisz dozbierać, warto, ponieważ są rewelacyjne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rozmiar rozmiar oryginalny: 205/55 R16 dzięki za pomoc czyli wychodzi na to, że trzeba dozbierać trochę ale widzę po opiniach, że warto każdy z was pisał o Nokianach to więc na nich się skupię jak już dozbieram kasy jeszcze jedno pytanie mam letnie opony byłem ostatnio na wyważeniu i dwie opony mam do wymiany rzucił mi je na tył co polecacie na lato mam 18 calowe czarne felgi styling 167 jakie oponki możecie polecić na taką felgę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

15'' też powinny wejść na to auto bo to benzyna. Na tarcze 286mm BMW montowało 15. No ale skoro kolega ma 16 to niech bierze te ultragrpy. Cena dobra.

Co do letnich to jeździłem kiedyś na DUNLOPACH tylko że SPORT 01 i strasznie szybko się skończyły

Teraz jeżdze na GOODYEAR ASYMETRIC 2 chyba i są extra. Drugie auto na letnich MICHEALINACH i też jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zimówki mam Goodyear ultragrip 8 i są świetne. Letnie mam Dunlopy Sport Maxx RT i po 2 latach z tyłu bieżnik dochodzi do ogranicznika. Żadnego upalania ani nic z tych rzeczy. Aczkolwiek prowadzenie bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Barum Polaris 3 od 2015 i jakoś nadmiernego zużycia nie widać a mam 205/55/R16. Wiem że są też Micheliny CrossClimate całosezonowe ale ich cena za komplet to pow. 1200 zł. Nie wiem na ile są one trwałe, ale w testach w zimę dają radę :D Letnie mam Dunlop SP Bluresponse od 2016 i jest ok.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.