Skocz do zawartości

Uruchomienie lampy AHL.


kozyra5

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w uruchomieniu lampy, samochód 528i z Kanady, 2011 r. produkcji, vin C750895, lampy: S522A Xenon Light, S524A Adaptive Headlights.

Samochód sprowadzony był ze zbitym kloszem lewej lampy, uszkodzony był moduł TMS - ksenon świecił, nie świeciły ringi i kierunkowskaz, nr modułu który był w lampie: 7269494


W lampie został wymieniony klosz, dokupiłem nowy moduł (dobrany przez pracownika serwisu BMW) o numerze: 7316217.

Po złożeniu modułu, kodowaniu i inicjalizacji ringi, obrysówki, ksenony i kierunkowskazy w lewej lampie się zapaliły, w prawej też wszystko się zapaliło, tylko ringi zaczęły migać.

Dalej wyświetlał się błąd lampy ze strzałeczkami, błędy świateł dziennych, błąd poziomowania - błędy wyświetlały się na ekranie w samochodzie.


Następnie dokupiłem drugi moduł o nr 7316217 i włożyłem do lampy prawej, tak aby były takie same.

Po włożeniu modułu ringi prawej lampy przestały migać, kierunkowskaz lewy nie działa, ale za to włącza się przy uruchomieniu prawego i migają razem.

Błędy na ekranie w samochodzie wyświetlają się takie same, plus błąd lewego kierunkowskazu.


Soft na samochodzie jest z 2011 roku, może trzeba by go zaktualizować żeby nowe moduły ruszyły?


Proszę o pomoc co mam dalej sprawdzać bo ręce mi już opadają, wydałem już prawie 3 kpln i dalej jestem w ciemnej d.....


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem podobny problem w f30.

Jak robiłeś inicjalizacje i jakie kodowanie?


Bo co tu kodować skoro się takie same reflektory wkłada.


Inicjalizacja? Nie widziałem takiej opcji w ista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Reflektory takie same, ale moduły TMS nowe.

Inaczej wyglądają niż te oryginalne, ale podobno dobrane zostały po nr vin.

Z tym dobieraniem pod Vin z realoem to roznie bywa.

Podobnie z czujnikami ochrony pieszych

Kupiłem w ASO pod numer Vin i nie pasował.

Kupiłem używkę ten sam nr co miałem i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamiast jechać do kogoś kto ma pojęcie, zapłacić 200-300 zł i mieć problem z głowy, to wydałeś już pewnie kilka tysięcy na kolejne rzeczy i nadal Ci to nie działa. Nie kumam takiego podejścia.

Napisz wprost że chcesz 300zl za poradę.

Nie kumam takiego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nic nie chcę. Za daleko ma do mnie więc nie jest potencjalnym klientem. Poza tym to nie jest kwestia porady na odległość, bo to trzeba po prostu zrobić na miejscu. Tyle weźmie ktoś kto to zakoduje tak jak trzeba. On wydał już 3000 zł zamiast 300 i jeszcze nadal nie ma sukcesu i nie potrafi przyznać się do błędu. Wyda kolejne tysiące i nie osiągnie celu, bo nie ma o tym pojęcia (nie obraź się, ale patrząc co piszesz, Ty też nie masz) Szczerze mówiąc, to nawet mi go nie żal. Ciekaw jestem czy jak ma dziurę w zębie, to też sam sobie go naprawia na podstawie informacji z forów. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nic nie chcę. Za daleko ma do mnie więc nie jest potencjalnym klientem. Poza tym to nie jest kwestia porady na odległość, bo to trzeba po prostu zrobić na miejscu. Tyle weźmie ktoś kto to zakoduje tak jak trzeba. On wydał już 3000 zł zamiast 300 i jeszcze nadal nie ma sukcesu i nie potrafi przyznać się do błędu. Wyda kolejne tysiące i nie osiągnie celu, bo nie ma o tym pojęcia (nie obraź się, ale patrząc co piszesz, Ty też nie masz) Szczerze mówiąc, to nawet mi go nie żal. Ciekaw jestem czy jak ma dziurę w zębie, to też sam sobie go naprawia na podstawie informacji z forów. ;)

Pewnie że nie mam pojęcia.

Dlatego ogarniam sam za pomocą for internetowych - tylko z reguły nie polskich bo tutaj nie ma wiedzy, a jak już jest to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrozum, że tu nie chodzi o pieniądze. U niego trzeba zakodować moduł lampy zależnie od sytuacji itd. Czasami trzeba zaprogramować. Skoro on nie ma o tym pojęcia to i tak tego nie zrobi. Za kilkaset zł miałby problem z głowy a tak wydał kilka tysięcy. Oczywiście, że fajnie jak ktoś chce się czegoś nauczyć ale nie takim kosztem. Do tego czasami nawet te kilkaset złotych nie jest warte poświęconego czasu, no chyba, że ktoś ma go w nadmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, jesli zamontujecie oryginalne podzespoly to 1. trzeba zakodować pod VIN oraz zrobić akualizacje softu.


Moja przypadłość ... Adaptive Led.. zmieniłem szkło zewnętrzne ( samodzielnie) i zapomniałem podłączyć obrysówki.. z racji sprędzania kilku godzin nad lampą nie chciało mi się rozklejąc ponownie i tu... błąd.

Auto trafiło na akcje serwisową do BMW Inchape i wgrywali nowy soft i wszystko się wysypało tam gdzie obrysówka się nie paliła kierunek nie działał + po kilku dniach ringi nie działały, LED działał prawidłowo..

Byłem zmuszony rozkleić lampę, połączyłem wszystko jak trzeba i tu moje zdziwienie bo nie działą, serwis probował też nic... efekt końcowy jest taki że wgrali na nowo cały soft włączeni z programowaniem każdej z lamp i lampa odpaliła :)

Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.