Skocz do zawartości

Jak włączyć webasto i naprawić grzanie foteli?


Lipton92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam, mam kilka problemów technicznych z moim e39 może ktoś poratuje :(


1. Nie mogę otworzyć elektrycznie szyby znajdującej się z tyłu po prawej stronie samochodu. Ani z poziomu kierowcy ani pasażera :/ Ehh słychać tylko taki piip że klikam przycisk a szyba ani drgnie.. ktoś coś podpowie?


2. Jak sprawdzić czy moje webasto działa i w jaki sposób je uruchomić albo zaprogramować odpowiednią temperaturę lub czas żeby się uruchamiała?


3. Jak sprawdzić co jest przyczyną nie działającego podgrzewania foteli? Klikam przyciski do podgrzewania i niestety dioda od fotela kierowcy i pasażera się nie świeci..


4. Nwm czmu ale mam taką sytuację że wlałem niedawno płyn do spryskiwaczy a kiedy włączam silnik pojawia się komunikat na zegarach że brakuje płynu co jest niemożliwe wręcz :// wie ktoś o co kaman?


5. Mam podobną sytuację ze wskaźnikiem paliwa, pokazuje że mam za mało do rzeczywistego poziomu. Np. święci się żyd a kiedy leje to zatrzymuje mi tankowanie przy 30 l więc okazuje się że mam pełen bak. Przyczyna nieznana...


Będę wdzięczny za info nawet za 1 z w/w punktów :P


Pozdrawiam serdecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nowy nabytek ? czy doprowadziłeś do takiego stanu.Jeżeli masz webasto to można je włączyć dopiero jak temperatura na zewnątrz jest poniżej 15 stopni.Nie wiem jak u Ciebie ja w e60 załączam np. zdalnie z pilota do webasto albo z i driva nastawiam godzinę i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem niestety już w takim stanie, było bardziej zaniedbane. Nie ukrywam że małymi krokami je doprowadzam do porządku na miarę możliwości finansowych. Rzecz jednak w tym że do webasto nie mam żadnego pilota :( a na panelu nie mam przycisku dot. ustawień o których piszesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to ustrojstwo bo widzę je pod maską z prawej strony. Niestety nic nie świeci bo nie mam przycisku na panelu dotyczącego webasto. Dodatkowo sprawa się robi nie zrozumiała przez tajemniczy fakt że czasem siedząc sobie w aucie przy całkowicie zgaszonym silniku nagle... bez żadnego powodu słyszę spod maski takie jakby "buczenie" trochę jak odkurzacz albo wentylator który kilka chwil buczy i się wyłącza. Często to słyszę bez żadnej mojej ingerencji i tak sobie pomyślałem że to może to webasto się samo włącza bo jest walnięty jakiś sterownik ale przy temp. pow 25 stopni jak było ostatnio to trochę dziwne XD Ratujcie koledzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Komputer z programem do bmw rozwieje wiele wątpliwości :wink:

1. Zdejmij boczek i sprawdź jakie są straty, najlepiej wymienić mechanizm.

2. Komputer wiele powie.

3. Jest fabryczne? Sprawdź po vin, może ktoś dokładał i mu nie poszło.

4. Ale płyn jest czy wyleciał? Jak jest to czujnik a jak. nie to pewnie leje się z pompki.

5. Znowu komputer powie, który pływak nie działa, w lewej czy prawej komorze. Możesz też sprawdzić w ukrytym menu (test 6.0).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
proponuję zakup interfejsa z programem PaSoft 1,4 koszt około 120zł, osobiście pracuje na nim i Inpa, ale pasoft jest dla mnie bardziej "wyraźny" i możn wiele rzeczy aktywować, na przyszłość ci się przyda do Buni. powodzenia P.S. pasoftem aktywujesz webasto .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.