Skocz do zawartości

Problem DPF E91 318d


Kubano98

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóz mam taki problem. Dzisiaj zrobiłem czipa, mega zadowolony i robiła mi to osoba, która wiem, że roboty nie spieprzyła. Dzisiaj depnąłem na trasie, przyznam, że trochę przypiłowałem do 4500-4800 obrotów. W tym czasie stracił moc, musiałem stanąć, ponownie odpalic i moc znowu była. Pojechałem pod kompa, wyskoczył błąd z dpf oraz z czujnikiem ciśnienia wydechu, postanowiłem wrzucić trójeczkę i przegonić trochę bmw z obrotami 2500-3000 przez 20 km. Z Dpfem błąd zniknął, nie zauwazyłem teraz żeby coś odcinało, jechałem też okolo 180-200 i nic mi nie odcięło. Tylko teraz mnie męczy jedno, dlaczego odcięło? Przez tego dpfa? Żadna kontrolka mi się z dpfem nie wyświetliła, no żadna nie wyświetliła mi się przy tym odcięciu mocy i już sam nie wiem co teraz... Doradźcie mi, dzięki z góry klubowicze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skąd wiesz czy nie spitolił ci softu? Z DPF dymu nie zobaczysz, bo wszystko wyłapie i się zapcha.

Patrzyłeś na DPF przed chipem? Co ile się wypalał? Jak sprawa ma się po chip to już wiesz. Nie wygląda to na zbieg okoliczności, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mozliwosc chodz watpie by tuner to przeoczyl. Mogl za malo przestawic max dopuszczalne cisnienie doladowania przez co przy tak wysokich obrotach turbo "przeladowywalo" i wchodzil w tryb awaryjny

 

Stało się to tylko raz wtedy na 4 i 4.5tys obrotach. Na niższych biegach nic, jeżdżę teraz cały czas i jest ok. Przeładowywać nie może bo na kompie nic nie pokazuje. Na ta chwile będę to obserwował wszystko. Podejrzewam czujnik spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.