Skocz do zawartości

E60 520i Awaria cewek


Pazdzioch-3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :D

Będąc w drodze do Grecji miałem następujący przypadek;

Nagle silnik zaczoł się mocno grzać, szarpał i dusił się. Diagnoza mechanika: "poleciały" co najmniej dwie cewki zapłonowe. Ponieważ było to w Bułgarii mechanik był jeden i nie szło się z nim dogadać (nie znam Bułgarskiego) zdałem się na jego diagnozę. W efekcie wymienił 4 cewki i 6 świec ( sądzę że mnie naciągnoł ale co zrobić jak się jest na musiku) nie o to mi jednak chodzi, nasuwa się pytanie: czy uszkodzone cewki (wątpliwe czy były to cztery) mogły wywołać gwałtowny wzrost temperatury ?? Po ich wymianie objawy ustąpiły i mogłem jechać dalej.

Po kolejnych 200km zsunoł się wąż (oryginalny cybant) z pompy wody. To naprawiłem bez problemu we własnym zakresie. I tu pojawia się następne pytanie: Czy przyczyną awarii cewek mógł być nadmierny wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia i w efekcie przegrzanie silnika ?

Podobno korek wlewu płynu ma wewnątrz zaworek regulujący ciśnienie w układzie, czy dalsze komplikacje z autem mogły wynikać z jego chwilowym zawieszeniem się ?

Przed ponownym napełnieniem układu "obstukalem" korek ze wszystkich stron. Dalsza podróż a potem powrót do Polski przebiegała bez zakłóceń.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cewki nie mają związku z układem chłodzenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim m54b25 kiedyś padła jedna cewka i silnik chodził jak totalny złom, + komunikat check engine.

W twoim przypadku, gdyby padły ci dwie to chyba nie byłbyś w stanie jechać tym autem.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Owszem ale przegrzany silnik ?

Dalej brak związku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.