Skocz do zawartości

Nierówna praca e39 530d


patch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od dłuższego czasu następujący problem z moją e39. Gdy jest zimna to chodzi równiutko, lecz po krótkiej drodze jak się rozgrzeje to wchodzi w nierówną pracę na obrotach jałowych. Zauważyłem na inpie że ciśnienie na listwie CR strasznie skacze od 280 do 400, co się nie dzieje gdy jest zimna. Ciśnienie na progówce jest stale 3,7. Wszystko przedstawiam na filmiku:


Wymieniłem czujnik na listwie CR, lecz niestety nic się nie zmieniło, wtyczka nie zaśniedziała i siedzi pewnie. Co może być przyczyną? Nie wiem czy jest to z tym związane, ale podczas przyspieszenia od 3,5tys słabnie

Wyskakuje mi również błąd od egr następujący: https://tiny.pl/gbgw2

Poleciliście przejrzeć podciśnienia i zaworek, okazało się że przewody podciśnienia kruszyły się wręcz. Wymieniłem podciśnienia i dalej ten błąd :/ wymuszałem otwieranie go w inpie i chodzi bez zarzutu na pierwszy rzut oka. Czy przyczyną może być zawyżona masa powietrza zarejestrowana przez przepływkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przycinający się zawór egr lub przetwornik ciśnienia świruje. Jeżeli chodzi o skoki ciśnienia na szynie to pewnie winny jest zawór na pompie cr.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik ciśnienia w sensie ten zaworek co są do niego podlaczane podcisnienia i zasilanie? Odlaczylem dziś wtyczke od czujnika ciśnienia na listwie CR i zaczął chodzić równo, czujnik wymieniany nie dawno. Możliwe jest że może to być wina wtyczki? Czy raczej jednak zawór na pompie CR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej firmy czujnik? Tak, chodzi o ten zaworek, nazywa się to przetwornik ciśnienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli na wolnych obrotach ciśnienie na pompie progowej masz 3,7 to jest to już zdecydowanie za mało (pod obciążeniem pewnie spada jeszcze niżej). Albo progówka już nie wyrabia albo zaworek zwrotny za filtrem paliwa ma już ugniecioną sprężynkę i przepuszcza paliwo dużo szybciej niż powinien. Spróbuj zacisnąć palcami (a najlepiej jakimiś szczypcami morsea owiniętymi w szmatkę, aby je zakleszczyć i na spokojnie sobie w kompie sprawdzić) wężyk ZA ZAWORKIEM i zobacz w INPA czy ciśnienie na pompie podskoczy. Jeśli tak to obstawiałbym zaworek. Jeśli nie zmieni się to raczej progówka czeka na wymianę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przełożony z poprzedniego silnika na którym równo chodził więc raczej to nie wina czujnika. Na zaworek czy progowke ma wpływ temperatura pracy silnika? Bo na zimnym chodzi idealnie, podczas jazdy też nie mam zastrzeżeń, jedynie właśnie na postoju takie cyrki się dzieją :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie ciśnienie na progowej jest na zimnym? Wg mnie to nie ma wpływu, ponieważ diagnozowałem wiele m57 z "progówką" w okolicy 3,7 i takich cyrków nie było. Ale oczywiście warto zrobić taki test jak kolega napisał.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to skończyło się tak, że zalałem na orlenie diesla effecte, troszkę pogrzebałem przy wtyczce, podgiąłem piny, popryskałem sprayem do takich rzeczy, troszkę go przeciągnąłem na trasie i jak na razie przez 2 dni jest spokój, ciśnienie nie skacze :D a progowa dalej pokazuje 3,67. Czy wrócą skoki ciśnienia to czas pokaże, na razie jest okej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.