Skocz do zawartości

[E61] LCI - Adaptacja skrzyni ZF6


kris_k3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


szukając w sieci informacji o adaptacji skrzyni ZF6 natknąłem się na ten film na YT

https://www.youtube.com/watch?v=nN78ukXXF_o

Wykonując adaptację skrzyni ZF6 należy ją zresetować (INPĄ) a następnie odbyć cały cykl "uczenia".

W związku z tym moje pytanie brzmi: Czy ktoś już próbował tego typu sposobu do wykonania pełnej adaptacji skrzyni AUT ?

Bo w moim przypadku (software T) oznacza wykonanie pewnych procedur 9-cio krotnie :mad2: no i na jakiej drodze można to zrobić.

Autostrada odpada bo trzeba się co jakiś czas zatrzymywać na 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienisz olej w skrzyni , i tez zrobić adaptacje , ISTA D tez spokojnie resetujesz ustawienia , ja mam łatwiej z Przemysła do Rzeszowa autostrada jest pusta , wiec awaryjne światła i jazda :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ,skoro tu wszyscy twierdza ze po adaptacji skrzyni trzeba jezdzic po autostradzie i wyczyniac nie wiadomo co ,to jakim cudem adaptuja skrzynie w fabryce tudziesz w warsztacie napraw skrzyn automatycznych ,bo nie sadze ze ktos bierze kazde auto i popierdziela po autostradzie zeby zaadoptowac skrzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po ostrej jeździe w trybie sport czułem na drugi dzień zmianę z 3 na 4. Zrobiłem reset adaptacji inpą. Nowe ustawienia złapała sama. Żadnych durnych jazd poza tym, że z dwa dni jeździłem delikatnie tak do stówki. Do dzisiaj zero problemów, a minęło kawałek czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić taką adaptację co jakiś czas ? np. raz w roku ?

Czy tylko w przypadkach jak było coś robione (wymiana elementów, wymiana oleju w skrzyni, itd.) ?

Z tego co znajomy mechanik mówi , tylko jak coś było robione , a tak nie ma sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem olej w skrzyni przy przebiegu 210000 i mechanik mi skasował adaptacje i polecił pierwsze kilometry przejechać po prost delikatnie. Skrzynia przed wymianą oleju zmieniała biegi płynnie, ale po wymianie to już jest bajka. Żadnej procedury nie robiłem, po prostu delikatna jazda i skrzynia śmiga jak nówka sztuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.