Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy E36 Comapctów (dot. wentylacji)


copter

Rekomendowane odpowiedzi

Dość niedawno kupiłem sobie 316 compact z 95r.

 

Pewna rzecz mnie zastanawia... a mianowicie w głównej konsoli nie ma żadnego przycisku odcinającego dopływ powietrza z zewnątrz. Kiedy ustawię nawiew na zero, a samochód jedzie to powietrze i tak samoczynnie wtłaczane jest do przewodów wentylacyjnych... Czy w compactach nie ma wogóle odcięcia dopływu powietrza czy może mam usterkę jakiejś klapki która powinna się zamykać gdy nawiew jest na zero... nie spotkałem się jeszcze z samochodem który nie miał by odcięcia dopływu powietrza... Confused

 

 

Szczerze mówiąc to czasami się wkurzam jak muszę przejechać przez czarną chmurę z np. ze starego Ikarusa ruszającego z przystaniu, albo w trasie, jadąc za jakimś śmierdzielem z którego leci tyle spalin jakby miał jakiś dwusuw... :/

 

pozdrawiam,

 

Copter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy masz klime czy nie ,jesli masz klime to jest przycisk włączający obieg wewnętrzny ,a jesli nie masz to przecież na każdym wylocie jest pokrętło i jesli przekrecisz je na dół to nie poleci powietrze.A dodatkowo mozesz dac na 0 pokretło regulujące moc nawiewu .

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimy nie mam... no można oczywiście pozamykać kratki, ale trzebaby jednocześnie ustawić obieg na "dmuchanie w twarz" bo inaczej i tak będzie "dawać po nogach"...

 

kurcze BMW niby takie przemyślane samochody robi... ale z tym brakiem odcięcia powietrza w moim compakcie to porażka... bo przecież nie chodzi o to aby jeździć bez wentylacji... Np u mojego ojca w oplu astrze calssic... (rocznik ten sam) jest taki fajny przycisk.... jedziesz - chmura spalin... wciskasz przycisk, przejeżdzasz przez chmurę, wyciskasz przycisk i spowrotem powietrze wentyluje kabinę... jak używasz przycisku to wentylator cały czas chodzi niezależnie, wentyluje szyby i w deszczu nic ci nie paruje... nawet jak na chwilę zamkniesz obieg.... hmmm.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak:

 

http://www.mocmil.webpark.pl/nawiew.jpg

 

jedyny przycisk to ten od podgrzewania tylnej szyby

dwa powyżej to ustawianie godz. i min. w zegarku...

 

 

nic tu się chyba nie wymyśli....

 

a swoją drogą to jak wymienić przepalone żaróweczki które podświetlać powinny gałki regulacji nawiewów.... wyłuskać ramkę montażową radia? i od góry jakoś?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe dokladnie mam taka sama deche jak Ty Copter...ja wymienilem te zaroweczki jak nie mialem radia...a teraz wydaje mi sie ze mozna je zmienic sciagajac pokretla nawiewow...tam potem sa jakies srubki...trzeba wydaje mi sie je odkrecic i potem jakos powinno pojsc :wink:

P.S A zadnych przyciskow niestety nie mamy :(

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że mamy samochody w podobnym wieku, z podobną historią (4 właścicieli) i z teoretycznie podobnym przebiegiem... jestem ciekawy w jakim ogólnie stanie jest wnętrze twojego samochodu.... mocno masz poprzecieraną kierownicę (jest skórzana?) moje welurowe siedzenia (zwłaszcza te kierowcy) widać że mają już swoje latka... :?

 

 

może nie są jakoś bardzo mocno poprzecierane ale np. są miejsca gdzie puscił szew... wogóle w compactach fotele mają dosyć skompliwowany mechanizm (odchylanie oparcia do przodu żeby wsąść z tyłu...) co u mnie objawia się tym że pewne tulejki się nico już wyrobiły i nieco te siedzenia już skrzypią... próbowałem smarować ale nie jest to takie proste...

 

ciekawe, ja mieszkam w Gdańsku, może kiedyś się spotkamy to można by porównać jak to wygląda... jek byś chciał to daj znać na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: cholera Copter Ty piszesz o moim samochodzie!!!! :wink: ...kurcze to samo mam,piszczace czasami fotele, fotelik kierowcy u mnie tez jest sfatygowany...kurde, jakbys naprawde o moim autku pisal...kierownica sie jeszcze u mnie trzyma,mocno nie jest zjechana,pedaly tez sie trzymaja (a to o czyms tez musi swiadczyc), no i pasy tez nie sa poprzecierane,luzno chodza...heh, co do spotkania to spox,mozna cos wykrecic ;)...ja sie wybieram na do Torunia 26.08 bo fajne rzeczy beda sie tam dziac...ale jakby co to moge Ci na privie napisac...;)

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości ile pali ten twój 1.6 compact? Ja w trasie najmniej spaliłem 7,4 litra , w mieście doszło mi do 10- ciu (ale raczej nie jeździłem ekonomicznie... do tego te nasze kochane Trojmiejskie korki spowodowane remontami... ;-) Jakby co to ja narazie nie wyjeżdżam wiec możemy się spiknąć choćby jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe,na trasie spalil mi jakies 6,5 litra no a w miescie to wychodzi tak z 10szke :( ...hehe co do jutra to zobaczymy bo dzisiaj ide na imprezke i zobaczymy jak tam bedzie jutro...ale jakby cos to sie napewno odezwe...chyba,ze chcesz sie wybrac za tydzien do Torunia...na pokazy BMW :wink: :wink:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to jak wymienić przepalone żaróweczki które podświetlać powinny gałki regulacji nawiewów.... wyłuskać ramkę montażową radia? i od góry jakoś?

 

 

Dokładnie tak. Jak wyjmiesz kieszeń od radia to mniej więcej pośrodku jest jedna żarówka która oświetla wszystkie pokrętła. Wymacasz ją bez problemu.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Copter, Kisiel, podoba mi się wasz pomysł! Ja też mam compacta, jestem z Gdyni więc daleko nie mam.. Może we trójkę się zpbaczymy i obgadamy nasze Compacty ??

 

pozdro!

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.