Skocz do zawartości

Jaki stan oleju na bagnecie M52


front247

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam niemały problem...Otóż wczoraj zrobiłem wymianę oleju w moim 323i m52...rozgrzałem silnik..spuściłęm olej..dokładnie az wszystko zleci. W mojej oryginalnej serwisówce jest napisane że ma wejsć 6,5 l.....Włałem więc bez od razu bańke 5 litrowa...i jakies było moje zdziwienie gdy na bagnecie pokazało duzo ponad stan. Dodam że auto miało około 20 tyś km temu wymianę w serwisie bmw i jest wyraznei napisane na rachunku z wymiany że wlali 6,5 litra....auto po przejechaniu tych 20 tyś...nei wzieło oleju ani grama...co tu jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego olej wolno splywa normalne dlatego w wiekszosci silnikow bmw wymienia sie olej specjalna wyciagarka przeznaczona do tego.Jesli chcesz samemu to najlepiej wykrec filtr oleju zostaw auto na noc i bez odpalania rano spusc olej gwarantuje ze wtedy zleci o 1lt wiecej.Taki urok.Pamietaj ze stan tez sprawdzaj na zimnym silniku.I wtedy mozesz smialo lac w ciemno 6.5 lt.Pozdrawiam
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szok...u mnei zlatywał jakies 30 minut...dodtakowo podniosłem auto z jednej i zdrugiej strony i rzeczywiscie dolało sie te 0,5 litra...

Okej...godzine temu spuściłem ten olej ponownie...zleciało jakies 5,3 litra...od godziny stoi i..już nic nei leci sucho totalnie...Tyle co wczoraj wlałem tyle wylałem..razem z filtrem...Zaraz będe zalewał i znowu sprawdze stan..Czyli na bagnecie chocby nei wiem co ma być między wciećiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak filtr tez. Okej półtorej godziny zlewałem..sucho totalnie....wlewam i kuzwa około 5,5 l..i mam max na miarce....nei wiem o co biega..Może mam bagnet trefny..gdzies zytałem ze te bagnety o moim nr. wycofali z produkcji bo były za długie o kilkanascie mm. ale te info sa niepotwierdzone. Wlane 5,5 l z filtrem i nawet przkracza miarkę o milimetr...wlanie 6,5 l. niemozliwe. Wyczytałem w neimeickiej instrukcji co mam do auta ze jak sie wleje o 1 litr wiecej niz wynosi moziom max to mozna uszkodzić silnik...

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko odpal pochasaj sprawdz jutro stan i bedzie wszystko jasne.Powiem ci ze ja akurat dzisiaj mam m52 na service to sprawdze ile oleju dokladnie sie zleje specjalnie dla ciebie nie bede uzywal wycigarki zostawie to auto do jutra na podnosniku i napisze ci jutro ile wyszlo i weszlo podaj mi nr.tej miarki sprawdze czy jest ok pracuje w de takze mam super dostep zeby co nieco sprawdzic//Wlasnie sprawdzilem jedno na bank 6.5 lt z filtrem poniewaz okolo 5.8 potrzebuje silnik a filtr okolo 0.7 podczas pracy i wychodzi 6.5lt
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzę, że tu moja wypowiedź bardziej pasuje..dodam, że olej spływał ok 2-3h, więc bez większego cudowania, aczkolwiek to różnica niż 20-30 min.

Wg instrukcji poziom oleju sprawdza się po 5 minutach od zgaszenia rozgrzanego silnika. Ja tak robię i przy wymianie oleju też tak zrobiłem, weszło dokładnie 6,5l oleju i na bagnecie był idealny stan, na drugi dzień przy takiej samej procedurze też jest stan.

Przebieg - niedawno wybiło 350 000 km.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że po dłuższym postoju stan będzie wyższy, więc jak będzie się stosować Twoją metodę to w silniku będzie miej oleju niż przewidział producent.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.