Skocz do zawartości

sprzegło hydrokinetyczne bmw e46 318d 2003r


marcinl-lewandowskie39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Panowie mam problem ,dzisiaj wyjezdzajac z garazu nie chciał załączyc sie bieg do przodu dopiero po 3 próbie załaczył, wsteczny czyli R normalnie działał. Moze ktos sie orientuje co to moze oznaczac i jeszcze jedno pytanie zakładam ze skrzynia jest taka sama jak w 3.0d e39 ,miałem taka i został mi hydrokinetyk po niej sprawny .Bedzie on pasował do e46 318d vin mojego auta WBAEL71010PL55185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od tygodnia ogólnie zmienia biegi praktycznie nie odczuwalnie jak go kupowałem miałem podłaczony komputer i w skrzyni żadnych błędów ale jeszcze dzisiaj raz podłacze w silniku błąd 4 swiec zarowych ale miałem ściągnięty kolektor aby zobaczyc czy sa nieszczęsne klapki i przy okazji sprawdziłem swiece i są ok Miałem e39 w automacie i tam wiem że skrzynie padaja ,że za słabe ale w 2.0d a tym bardziej 318d jest to bardzo dobre rozwiązanie i skrzynie sa ok. a z tym konwerterem ktoś sie orientuje czy podejdzie od 3.0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz spróbować sam zrobić ten soft, albo poszukać kogoś kto ci wgra. Tylko musi to być soft odpowiedni do tego auta niwelujący znacznie ten problem, a nie najnowszy jaki wyszedł do tej skrzyni. Ja robiłem sam ale to było ze 4-5 lat temu więc za dużo nie pamiętam.

Co do świec to wymień lub napraw sterownk świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zapłaciłem za aktualizacje, tylko że nikt nie potrafił w okolicy zrobić mi tej wersji, którą chcę , tylko najnowszą. Z braku fachowców, sam doczytałem i zrobiłem. 10-15 minut strachu i po krzyku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia w e46, e39 z 3,0d nie jest słaba i nie pada jedna za drugą. Ktoś kiedyś coś napisał bo mu sie zepsuła i poszla taka plota na internet. Skrzynie gm w bmw to dobre i wytrzymałe konstrukcje, problem w tym ze wiele ludzi nie ma pojęcia jak użytkować taką skrzynie a jak padają to nie przy 50 tys przebiegu tylko przy 200 czyli tyle gdzie siadaja choćby dsg ktore niby niektore maja zapas mocy i milion innych skrzyn o których nie ma opini ze sa słabe. Moja od nowości ma 300 tys, nie byla ściągana i zmienia biegi jak marzenie. Co do aktualizacji można samemu zrobić ale samochód powinien być podpięty do prostownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakby wkładali zf-a to wytrzymywałaby jeszcze raz tyle, o to chodzi :wink: jeszcze pewnie gdyby olej był wymieniany co 60 tys. km to byłoby dużo lepiej a że aso nie zaleca wymiany to jest jak jest. Pierwsza następuje po 200-250 tys. km więc to nie pomaga.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No sporo chcą. Postaram się wieczorem wkleić linki do stron z których ja się uczyłem. Niestety są one po rusku, więc siedziałem na tłumaczu. Na 100 procent do programowania potrzebny jest sprawny kabel. Działająca INPA z programem WINKPF oraz SPDATEN ,w którym będzie soft naprawiający problem ze skrzynią dobrany do twojego auta. Ja używałem wersji 44, najnowsza jest zbędna, bo E46 już dawno przestali naprawiać softem. Wystarczy ściągnąć tylko do E46. Dodatkowo niezbędne jest podpięcie auta pod zasilanie na czas programowania. Ja użyłem drugiego odpalonego auta podłączonego na kablach do mojego. To tak na wstępie. Filmu na pewno nie wstawie. Ale na pewno znajdziesz instrukcje jak programować WINKPF. Tylko wybierzesz inny soft niż na filmie. Tu jest stronka, na podstawie której robiłem. Jest po rusku, ale jest google translator oraz fotki, więc jest to czytelne.

http://bmwfanatics.ru/forumvb/viewtopic.php?f=17&t=36822&start=30

Dobierz soft do swojego auta, to można wyczytać też z linku powyżej.

E46 318dA auta do 13.03.2003 soft 7526396 / 7552742

E46 318dA auta od 14.03.2003 do 09.2003 soft 7526396 / 7552746

E46 318dA auta od 1.09.2003 soft 7544721 / 7552754

Najważniejsze, aby sprzęt do programowania się nie wyłączył, ani nie uśpił oraz aby prądu w aucie nie zabrakło. Inaczej sterownik uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wkładali zf-a to wytrzymywałaby jeszcze raz tyle, o to chodzi :wink: jeszcze pewnie gdyby olej był wymieniany co 60 tys. km to byłoby dużo lepiej a że aso nie zaleca wymiany to jest jak jest. Pierwsza następuje po 200-250 tys. km więc to nie pomaga.

 

Mi się wydaję że nikt nie bierze pod uwagę ile momentu w 3,0d musi przenieść gm a ile taki zf musi przenieść w 3,0i i dlatego jest taka opinia, ciekaw jestem ile zf by wytrzymał z dieslem :) W sumie też jest dużo tematów gdzie zf komuś siadł przy normalnym przebiegu, nie chcę dyskutować bo nie mam jakiejś dużej wiedzy w tym ale wydaje mi się ze gm jest dobrą konstrukcją i można poczytać pozytywne opinie o niej, jedynie to że były ładowane do diesli i miały trochę ciężej mogło je częściej uśmiercać, tak samo jak dwumasa wytrzyma wiecej w benzynie niż w ropniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To popatrz przez pryzmat e83, w wersji 204 km był gm (strasznie dziwnie to jeździ, miałem okazję potestować) a w 218 km już zf - jazda bez porównania. Jakby był taki dobry to nie przestaliby go montować w e90 czy e60 :roll: ale nie mam zamiaru Cię przekonywać, jest tu na pewno kilka osób, które miało wątpliwą przyjemność regenerować gm-a, natomiast zf-a można spokojnie kupić w używce, zalać świeżym olejem i eksploatować dalej. To, że gm dostaje po tyłku przez moment obrotowy to oczywiste, a bardziej przez jego przebieg. Tylko co to zmienia?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.