Skocz do zawartości

e39 m54 b25 lekki brak mocy, muł


szymeAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem około miesiąc temu e39 z silnikiem m54 b25.

Miałem błąd 12, przed wymianą auto szarpało, falowały obroty, nie miało mocy do 4tys, wczoraj wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu na oryginalny i auto odżyło, ma więcej mocy, czuć, że ciągnie od spodu, wgl inny samochód niż był. Silnik ogólnie przeszedł remont dwa lata temu u poprzedniego właściciela.

Jednak gdy wciskam mocniej pedał gazu to auto ma jednak jeszcze lekkieko muła, czasami jakby ktoś po czytałem dużo tematów na ten temat, ale w sumie w każdym było przyczyną co innego , a u niektorych nic nie pomogło, ktoś wie co może być przyczyną muła? Na komputerze po zmianie czujnika i usunięciu błędu nic wiecej sie nie wyswietla. Ktoś coś??


Dodam jeszcze ze chodzi mi o to ze przy gwałtownym dodaniu gazu silnik dlawi sie. Co to może być? Swiece, sondy lambda, odma? Na komputerze aktualnie po zmianie czujnika położenia wałka rozrządu nie ma bledow.

Przy odpaleniu auta czuc zapach paliwa (zawsze gdy odpalam samochód za pierwszym razem, pozniej paliwa nie czuc)


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej firmy czujnik zamontowałeś? Trzeba sprawdzić parametry podczas jazdy programem do bmw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie wiadomo gdzie jest przyczyna problemu, błędy to nie wszystko, bardzo dobra do tego jest inpa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wyszedł mi teraz czujnik wałka rozrządu od strony wydechowej. Czy moze on powodować takie objawy jak lekkie szarpniecia (czasami) i mułowatość na wyzszych biegac oraz przytykanie? Gdzie znajduje sie czujnik, w głowicy?

Mam zamiennik hella za 130zł, podejdzie, bedzie dobry, czujnik ma zdrapany znaczek lub numery, cos takiego mówił mi sprzedawca w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam w tym temacie pytanie, ta sama buda i silnik.

Panowie jak Wam to jedzie na 4-5 biegu? Zdaję sobie sprawę, że to nie diesel ale w zakresie 2-3k obrotów wyprzedzanie jest męczarnią.

Na 5 auto praktycznie nie przyspiesza mimo prostej nogi :) przy wyższych obrotach jakoś jedzie i v-max jest w okolicach 230.

Na kompie poza abs nie ma błędów.

Wymieniłem czujniki wałków na używane oryginały bo padły.

Wymieniłem uszczelniacze tłoczków vanosa i wyeliminowałem luzy.

Odma wymieniona.

Wpuszczałem endoskop w kolektor aby zerknąć na katalizator, jest jasny i nie stopiony (nie miałem jak wykręcić drugiej sondy więc oglądałem tylko jednego kata).

Ciśnienie paliwa po zapłonie i odpaleniu 3,5 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zabieram auto od mechaników, zobaczę oraz napiszę co wyszło i jak bedzie aktualnie latała.


@Damian1911 sprawdzałeś katalizator? Może zamula auto? Ja u siebie zakładałem ori czujniki, ale nowe, nie ufam uzywkom, kupiłem jeden uzywany i był padniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szczelność to sprawdzałem kilkukrotnie próbą dymową, wszystko jest szczelne.

Katalizator sprawdzałem ale jeden, ten od 1-3 gara. bo ciężko było mi się dostać do drugiej sondy.

Wiem, że DISA jest niesprawna (cały czas otwara), na weekendzie podmienię na sprawną i pojeżdżę trochę ale nie wiem czy DISA aż tak obniżała by moment że na 4 auto ma około 10 sekund od 80-120.




Odebrałeś auto ? jakieś nowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na komputerze wyszedł mi teraz czujnik wałka rozrządu od strony wydechowej. Czy moze on powodować takie objawy jak lekkie szarpniecia (czasami) i mułowatość na wyzszych biegac oraz przytykanie? Gdzie znajduje sie czujnik, w głowicy?

Mam zamiennik hella za 130zł, podejdzie, bedzie dobry, czujnik ma zdrapany znaczek lub numery, cos takiego mówił mi sprzedawca w sklepie?

Jeżeli chcesz zamiennik to polecam febi, hella nie testowałem. Może być przyczyną opisanych przez Ciebie objawów. Tu masz go na schemacie, nr 5, dojście dobre:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT31-EUR-01-2001-E39-BMW-525i&diagId=11_7521

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam do wymiany sonde lambda Bank 2, to jest sonda za katalizatorem? Wszystkie trzymają wartość oprócz jednej, skacze z 18% do 99%, pozostałe wartość trzymają.

Plus błąd nr. 51 "czujnik ciśnienia", "usterka we wiązce", od pewnego czasu nie mam ABS-u i kontroli trakcji, co znaczy ten błąd? Do wymiany sterownik/pompa ABS'u??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda na "banku" nr 2 obsługuje cylindry 4,5,6 licząc od rozrządu a czy chodzi o tą przed katalizatorem czy za to należy odczytać z opisu błędu. Powinno być "pre cat" lub "after cat" jeśli dobrze pamiętam
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj kod błędu, z tego co piszesz chodzi o grzanie sondy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wklejaj błędy odczytane w inpa, ja osobiście nie znam kodów na pamięć a opisy z uniwersalnych testerów są mylące.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam uwalony abs, mi wyskakuje błąd prawego tylnego czujnika, zmieniałem go na używany oryginał jednak nie mam pewności czy jest w 100% sprawny, może wymienię jeszcze raz...

Oprócz tego w module abs jest błąd:

214 - Tacho Signal Implausible

Gdy ten błąd wystąpi nie działa tempomat i auto na puszczenie gazu reaguje z opóźnieniem, jest to bardzo wyczuwalne.

Gdy kasowałem błąd podczas jazdy gdy auto było rozgrzane, wracał po kilku sekundach, gdy auto jest zimne błąd się nie pojawia.

Zastanawiam się czy to nie sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.