Skocz do zawartości

E91 wada rozrządu wykryta po podpisaniu umowy


Mattr9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, odpowiedziałem to samo w wątku z akcją serwisową rozrządu w E90, natomiast zakładając nowy temat mam nadzieję dotrzeć do szerszego grona forumowiczów. Sprawa wygląda następująco. Kupiłem E91 z 2010 r. Silnik N47T, przebieg 185 tys. km. Przed zakupem sprawdzałem auto w ASO, stwierdzili, że rozrządu nie słychać. Natomiast już następnego dnia przy odpalaniu na zimnym, przez 3 sekundy rozrząd się odzywa. Robiąc przegląd w innym ASO, powiedziałem co się dzieje, mistrz serwisu sprawdził przy 1800 obrotów i diagnoza - rozrząd do wymiany. Sprzedający twierdzi, że on niczego nie słyszał i że w ASO potwierdzili, że z rozrządem wszystko ok. Umowa pomiędzy osobami fizycznymi. Martwi mnie to, że łancuch może się zerwać, a akcji serwisowej już nie ma. Piszę z pytaniem o Waszą opinię, czy mam podstawę do roszczeń wobec sprzedającego i czy przy hałasie tylko podczas odpalania wymiana powinna nastąpić jak najszybciej? Nagranie: https://youtu.be/3Eiyie15Nsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klopsik

Tak, mam. Poprzedni własciciel zajmuje się sprzedażą BMW, to było akurat jego auto prywatne, aczkolwiek bardzo mało prawdopodobne, żeby nie słyszał. Przy każdym odpaleniu słyszę :).


@B-T-K

Wymienić i tak będę musiał, natomiast koszt 2 tyś. to muszę zapłacić za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób rozrząd i ciesz sie autem. Moim zdaniem nie warte czasu i nerwów. Niby papierek masz z ASO ale...auto jeździ,pali,przyspiesza itd. a nie stoi rozwalone. Gdybyś napisał ze nastepnego dnia strzelił rozrząd to było by to warte świeczki. skoro piszesz że przy każdym uruchomieniu słychac, to podczas oględzin nie słyszałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.