Skocz do zawartości

F30 335i Cykanie z silnika.


blade098

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam F30 335i z 2012 roku.

Ostatnio zauważyłem dziwny odgłos tykania. Zależy od prędkości silnika (tyka szybciej im więcej rpm).

Umieściłem film poniżej. Samochód jeździ bardzo dobrze, nic złego się nie dzieje, z wyjątkiem tego dźwięku. Zawsze to słychać - zimny i rozgrzany, to nie ma znaczenia.

Proszę o pomoc, co to może być?

Nie mam żadnych kodów błędów, a mój samochód (z wyjątkiem lekkiego drżenia na biegu jałowym) działa idealnie - moc, poranny start, wszystko. Ostatnim razem sprawdzałem ten dźwięk przez stetoscope i kiedy przylozylem stetoskop do wtryskiwacza #3, słyszę ten dźwięk głośniej niż inne wtryskiwacze. Nie mam pojęcia, czy ​​nadchodzi od wtryskiwacza, a może coś, co jest blisko wtryskiwacza, powoduje ten hałas. Ale tykanie wtryskiwacza będzie związane z prędkością obrotową? Ponad 3000 obr./min Nie mogę usłyszeć tykania, nie wiem może z powodu innych odgłosów silnika. Mój silnik (gdy jest gorący ~ 230F) pracuje bardzo cicho. Nie słyszę żadnych odgłosów oprócz tykania i doprowadza mnie to do szału. Najgorsze jest to, gdy zatrzymuję się gdzieś blisko ściany/samochodu. Wtedy dobrze to słychać.


https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=Yhelm7J-wNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Skąd jesteś to polece dobrego specjaliste

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalista jest z nad morza, jak jesteś zainteresowany podróżą to pisz dam namiary

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile to ci pomoże :D bo inny model i silnik ale w swoim e91 miałem podobny problem-na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku było słychać tykanie-co tez doprowadzało mnie do szału, okazało się ze odpowiedzialny za to był zawór/czujnik odpowietrzenia baku-po wymianie tykanie ustało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mas

Kurde w moim 335i też tak sie dzieje(tylko nie tak głośno), myślałem że to normalne. Daj znać jak będzie djagnoza

W sumie każdy na bimmerpost, n54tech, grupie 335i US na FB pisze, ze to normalne dla N55. Mnie się jednak wydaje za głośno. Wstępnie zdiagnozowano jako wtrysk na 3cim cylindrze. Jak będę miał auto, to odepne zasilanie wtryskiwacza i zobaczę czy będzie ciszej.

Najgorzej jest, jak jedziesz wolno, albo stoisz przy jakiejś ścianie lub innym aucie - przy czymś, od czego może odbić się dźwięk. Korekcje na troskach pokazały, ze #3 rozjeżdża się delikatnie, a zaraz za nim rozjeżdża się reszta. Nie wiem czy moja teoria o padniętej ‚trojce’, do której dorównuje reszta jest prawdziwa, bo się nie znam.

Jak możesz, to podrzuć wideo swojego dźwięku. Porównam ze swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:30s - wtryskiwacz. Obstawiam cyl. 5 lub 6. Objawy w sumie tez na to wskazują. U mnie identycznie cyka #3. Ale nie mam innych objawów poza dźwiękiem. Daj koniecznie znać, jaka diagnoza w serwisie.

U mnie taki sam objaw: raz słychać głośniej, raz praktycznie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem miesiąc temu w ASO, wymieniali pompę paliwa (LPFP) bo była akcja. I nic mi na ten temat nie mówili. A odpalali, jeździli. W sumie wtedy uznałem, ze skoro ludzie i ASO uważają to za normalne, to nie ma się czym przejmować.

Ale później ten mechanik mi wyprał mózg tym, ze mogę uszkodzić silnik, bo to oznaka lejącego wtrysku.

To jest bardziej denerwujące i zawstydzające, jak ci auto tak ‚klepie’ - szczególnie stojąc między budynkami, samochodami, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.