Skocz do zawartości

320d M47tu2 chwilowe spadki mocy


Patryksob14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent 320d 120kw problem polega na tym że podczas zmiany biegów auto tak jakby na sekundę, dwie straciło moc. Wrzucam np z 3 na 4 pełen but i przez około 2s brak reakcji obrotomierz stoi w miejscu, po czym auto dalej normalnie przyspiesza. Moc jak najbardziej ok, brak błędów, nic na desce nie wyskakuje. Na zimnym silniku problem nie występuje. Spotkał się już ktoś z takim zachowaniem? I nie chodzi mi tu o turbo dziurę. Najbardziej czuć ten objaw przy pełnym bucie gdzie zmieniamy bieg i auto stoi i po chwili idzie dalej. Przeplywka na 4 biegu zamyka ekonomizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt zwloki w reakcji na gaz po zmianie biegu wystepuje w momencie kiedy wypala sie dpf. Wtedy tez mam wrazenie ze turbodziura jest troszke wieksza przez to ze auto troche inaczej reaguje na gaz. Jak tylko procedura wypalania sie skonczy wszystko wraca do normy.


Tez mam plan przegladnac egr bo niezagladalem tam nigdy a auto mam od 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto w jakiś sposób sygnalizuje wypalanie? Też nad tym myślałem natomiast żadnego komunikatu nie ma. Mam małą nieszczelność w układzie wydechowym tzn ta metalowa obejma którą zaciska łącznik elastyczny z rurą wydechową jest peknietą. Na kompie DPF 8g sadzy i 60g popiołu. Co o tym myśleć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam apke Btool z forum. Jezdzac z podpietym tel +apka zauwazysz kiedy filtr sie wypala -bedzie widac ze regeneracja jest aktywna.


8gr sadzy znaczy, ze niedawno sie wypalal. Popiol jeszcze chyba w normie z tego co czytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę podłubałem, egr czysty dolot również jedynie małe ślady oleju. Zauważyłem ze gdy pojawiają się te sekundowe spadki mocy czy brak reakcji na gaz, ta klapa gasząca czy fachowo przepustnica jesy przymknięta. Po jej odłączeniu wszystko jest normalnie wydech nie wydaje basowego dźwięku i auto jedzie normalnie. Czy to znak że załącza się dopalanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę podłubałem, egr czysty dolot również jedynie małe ślady oleju. Zauważyłem ze gdy pojawiają się te sekundowe spadki mocy czy brak reakcji na gaz, ta klapa gasząca czy fachowo przepustnica jesy przymknięta. Po jej odłączeniu wszystko jest normalnie wydech nie wydaje basowego dźwięku i auto jedzie normalnie. Czy to znak że załącza się dopalanie?

 

klapa gaszaca, ta przed egrem?

zacytuje kolege artuj

Akurat w M47N2 odpowiada za płynne gaszenie silnika oraz wspomaga proces wypalania DPF. Pozwala dolać więcej paliwa, podnieść temperaturę spalin przy bez jednoczesnego podnoszenia obrotów silnika sterując dopływem powietrza. Sterowana jest precyzyjnie silnikiem krokowym. Może również zostać przymknięta, aby wymusić wydajniejszą pracę EGR.

zauwaz ze te silniki fabrycznie bez dpfa nie posiadaja klapy gaszacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.