Skocz do zawartości

Jak odłączyć tylną szybę szyberdachu / panoramy


Terier555

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ! Pacjent e61, dach panorama, tylna szyba ma urwana linke od zamykania, uchyla się ale nie zamyka i trzeba ręcznie to robić. Moje pytanie czy da sie fizycznie odłączyć samą tylną szybę. Reszta panoramy działa prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem te plastiki i metalowe druciki ale tylna szyba niestety znów sie uniosla. Coś jeszcze tam demontowales czy tylko te boczne plastiki z drucikami jak na filmiku?


Dobra, jest jeszcze jedna część filmiku gdzie trzeba wybić z tylu szyby te slizgacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odciąć te trójkątne kawałki czarnego plastiku po obu stronach.

Widać to od 2.15 minuty tego filmu bo one odpowiadają za podniesienie tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo już "wylaczonej" tylnej szyby nadal przednia ma problem z domknięciem się. Jutro dokladnie przegladne caly szyberdach bo coś tam jeszcze blokuje. Tak jakby tylna szyba byla za blisko przedniej i dopiero za trzecim razem sie zamyka calkowicie (oczywiscie z pozycji uchylonej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylna szyba jest mocowana wkrętami do prowadnic i te wkręty mająnieco podłużne otwory.

Widać ktoś tam grzebał i niewłaściwie je podokręcał

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo już "wylaczonej" tylnej szyby nadal przednia ma problem z domknięciem się. Jutro dokladnie przegladne caly szyberdach bo coś tam jeszcze blokuje. Tak jakby tylna szyba byla za blisko przedniej i dopiero za trzecim razem sie zamyka calkowicie (oczywiscie z pozycji uchylonej)


Tą tylną szybę unoszą takie dwie prowadnice trojkątne w tylnej czesci tej szyby i w pierwszej kolejnosci trzeba to cofnąć ręcznie za pomocą np. dużego srubokręta aż do momentu całkowitego luzu na tej szybie. Dopiero wtedy tylna szyba jest ulożona prawidłowo i nie blokuje przedniej. Aby to cofnąć u siebie musiałem uzyć sporo siły za pierwszym razem.



od 6.15 minuty widać to o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie proszę o pomoc...

Chcę odłączyć tylną szybę, ale po naciśnięciu przycisku szyberdachu idzie on z automatu w górę i oczywiście ręcznie muszę opuszczać...

Moje pytanie brzmi jak odsunąć pierwszą szybę do tyłu? Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.