Skocz do zawartości

520d - coś kradnie prąd


suplement

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi kradnie prąd na postoju, cały dzień grzebania i nic.


Akumulator jest nowy.

Alternator ładuje jak trzeba - sprawdzone miernikiem.


Po wyłączeniu wszystkiego, oraz udawanym zamknięciu bagażnika śrubokrętem nawet po odczekaniu 30 minut podłączyłem miernik szeregowo i pobór prądu waha się w granicach 2.09-2.13 :shock:


Każdy bezpiecznik wyjmowałem po kolei i nic (w schowku i w bagażniku), odłączyłem radio i oraz wszystkie światła przód-tył i nic.

Wszelakie dodatkowe urządzenia lokalizator/podświetlenia/kamery/CB też poszły spać...


Zaczyna mi brakować pomysłu, idę chyba odłączyć teraz halogeny a potem fotele rozepnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2A to bardzo dużo.

Jeśli pomiar był zgodnie ze sztuką (napisałeś, że wpiąłeś się poł h po wyłączeniu zapłonu - wtedy mogło się coś wzbudzić - stąd wygodniej używać miernika cęgowego),

to albo jest coś wpięte z pominięciem bezpieczników,

albo jest upływność przed bezpiecznikiem - jakieś wilgotne przewody / naruszona izolacja - ale przy takim prądzie byłoby ciepło w okolicy - tylko gdzie

albo sama klema IBS kradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt źle to ująłem, wpiąłem się i pół godziny poczekałem, każdorazowe przerwanie obwodu wzbudza część podzespołów.


O klemie nie pomyślałem, jutro to pewnie sprawdzę, co do izolacji to było pierwsze co zrobiłem by poprawić gdzie sięgnę.


W sumie zainteresowała mnie też wilgoć, swojego czasu demontowałem tylne kanapy bo wylała mi sie pod spód woda jak przewoziłem zbiornik i niby wysuszyłem wszystko, nawet żwirkiem sylikonowym dla kotów zasypywałem. Może coś przy głośnikach tam przebija.


Najgorsze to, że jak złożyłem już auto po ciemku dzisiaj to okazało się, że nie działa radio i wyświetlacz komputera. Oby to tylko problem z ruszonymi bezpiecznikami był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij alternator

 

To mi najbardziej pasowało by sprawdzić, ale zacząłem od:

 

albo sama klema IBS kradnie.

 

Po odpięciu jak ręką odjął, bolączka znikła. Teraz poczytam jak naprawić lub kupię nową :D

Mam nadzieję, że wymiana przewodu adaptacyjnego wystarczy.


Panowie dziękuję za pomoc :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.