Skocz do zawartości

po wymianie kpl amortyzatorów auto krzywo stoi(328sedan)


jarekggilotyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ok 2 msc-e temu wymieniałem kpl amortyzatorów przód-tył,poduszki z łożyskiem,osłony,odboje,zostały stare spręzyny,ale były ok,po wyjeżdzie z garazu lewy przód stoi ok 12mm wyżej niż prawy, lewy tył 6mm wyzej niż prawy,ręce opadają,dodam ze przed montażem auto stało ogólnie niżej,ale wszystkie nadkola miały równą wysokośc.Spreżyny założone jak należy,osobiście dopilnowałem.Zastanawiam sie nad wymianą przednich stabilizatorów,może one spowodują obniżenie równe z przodu,ale nie wiem czy jest sens,ponieważ przed montażem wszystko grało. Forum przewałkowałem i nie bardzo znalazłem rozwiązanie,ogólny problem. Moze wymiana gum pod tylnymi sprężynami,coś pomoże.Postaram sie rozwiązac problem,ale moze być ciężko. Chłopaki piszą ze może ulokowanie aku ma wpływ,prawa tylna strona,w X3 którą mam,aku jest po środku bagazu w miejscu zamiast koła zapasowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dolnym talerzyku amortyzatora masz wgłębienie o szerokości ok.5cm, początek sprężyny powinien być 2-3 cm na prawo od tego wgłębienia ,na górnym talerzyku wiadomo gdzie powinna się kończyć sprężyna


przyszło mi jeszcze na myśl że pod obciążeniem może ci siadać poduszka górna amortyzatora ,zwłaszcza jeśli jest jakiś zamiennik

miałem przypadek że jakiś no name tak siedział że talerzyk zaczął trzeć o metalową część poduszki


to sprawdzisz otwierając maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obróciłem sprezynę ok 7cm w prawo od wgłebienia w tależyku dolnym,trochę pomogło,różnica jest ok 6mm co do strony prawej auta,ale nie jest to juz tak widoczne,jak przed montażem,czyli,jest dobrze.Po drugie wyjąłem aku i zmierzyłem różnice miedzy tylnymi kołami i prawa tylna strona podniosła sie o ok 4mm.Teraz myśle czy nie zamontować aku w miejsce koła zapasowego,ale trzeba by pozbyc sie koła,zobacze moze coś pomśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.